2004. november. 11. 16:43 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Itthon

Előállították a rendőrök Sickratmant

A BRFK közösség elleni izgatás bűntette megalapozott gyanúja miatt csütörtökön büntetőeljárást kezdeményezett Paizs Miklós ellen.

A jelenleg rendelkezésre álló adatok alapján megalapozott a gyanú arra vonatkozóan, hogy a gyanúsított 2004. október 12-én egy kereskedelmi rádió műsorában olyan kijelentéseket tett, mely alkalmas arra, hogy a lakosság egyes csoportjai ellen gyűlöletre uszítson – áll a BRFK közleményében.



Paizs Miklóst csütörtökön a Vizsgálati Főosztály munkatársai lakásról előállították, a meghallgatás során a gyanúsított a gyanúsítással szemben ellenvetéssel élt.



Az ügyben a további eljárást a Budapesti Rendőr-főkapitányság Vizsgálati Főosztály munkatársai folytatják le.



(MTI)
Hirdetés
Gazdaság Ballai Vince 2025. május. 02. 13:30

A klímaváltozás buszán ülünk, féktávolságon belül van a fal, mindenki előtt van gáz- és fékpedál – ön épp melyiket nyomja?

A címben kissé átdolgozva idézett metaforát Zlinszky János biológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem tanára hozta egy minapi beszélgetésen, amin Gelencsér András kémikussal és Ürge-Vorsatz Diána fizikussal beszélte át a klímaválság helyzetét. Szó esett a polikrízisről, a fogyasztás szent tehenéről, a zöld diktátorokról és a nemnövekedésről. Mit tehetnek a politikusok, a társadalom, az egyének és a kutatók? Sokféle kérdésre sokféle válasz jött a keresztény tanításból kiinduló biológustól, a borúlátó levegőkémikustól és az optimista fizikustól.