2004. október. 20. 16:08 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Itthon

Annus-ügy: a NOB figyelmeztette a Magyar Olimpiai Bizottságot

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság végrehajtó bizottsága Annus Adrián doppingvétségével kapcsolatban augusztusban hozott fegyelmi határozatára emlékezteti újabb levelében a Magyar Olimpiai Bizottságot. A határozat utasította a MOB-ot, hogy a vétséget elkövető kalapácsvető aranyérmét mielőbb juttassa vissza Lausanne-ba.

A medál - amint ezt Urs Lacotte, a NOB vezérigazgatója a MOB-nak írt, október 19-én kelt levelében megállapítja - a mai napig nem érkezett vissza Lausanne-ba.



"Kérjük - folytatódik a vezérigazgató levele - tegyenek meg minden szükséges lépést annak érdekében, hogy a szóban forgó érmet legkésőbb 2004. október 31-ig visszajuttassák a Nemzetközi Olimpiai Bizottságnak. Amennyiben ez nem történne meg, akkor az ügyet a végrehajtó bizottság elé utaljuk. A testület mérlegeli a megfelelő intézkedést, amely magában foglalja Annus Adriánnal és a Magyar Olimpiai Bizottsággal szembeni megtorló intézkedéseket."



Annus Adrián a játékok után kijelentette, hogy továbbra is olimpiai bajnoknak tekinti magát és nem adja vissza az aranyérmet. A Magyar Atlétikai Szövetség felszólítása után szeptember 14-én is megerősítette, hogy megtartja a medált. Az első helyért járó oklevelet, amely később érkezett meg, a MOB visszaküldte a NOB-nak.



Az athéni játékokra vonatkozó doppingszabályzat értelmében a NOB-nak jogában áll az érintett olimpiai bizottsággal szemben bizonyos pénzügyi, illetve nem financiális támogatások visszatartására, emellett dönthet úgy, hogy az adott országból senkit semmilyen elismerésben nem részesít, illetve felfüggesztheti a nemzeti ötkarikás szervezet NOB-tagságát.



A doppingvétség miatt ezüstérmétől megfosztott súlyemelő Gyurkovics Ferenc október 7-én visszaadta az ötkarikás játékokon nyert medált. (MTI)
Hirdetés
hvg360 Czeglédi Fanni 2025. május. 01. 19:30

Pár perc nevetés fél óra edzéssel ér föl – így vegyük rá magunkat egy kiadós hahotázásra

A nevetés olyan szorongásoldó eszköz, ami nem kerül pénzbe, mindenkinek a rendelkezésére áll, és egyből érezzük a felszabadító hatását. Még akkor is, ha a társadalmunkban nem mindig elfogadott csak úgy röhögcsélni. Hogyan alakult ki a nevetés, mi történik az agyunkban ilyenkor, és vicc-e a hahotajóga, vagy tényleg hasznos? A nevetés világnapján ezekről is kérdeztük Szabó Attilát, az ELTE és a SZIE pszichológiaprofesszorát, aki régóta vizsgálja a humor élettani hatásait.