2004. szeptember. 30. 08:13 Utolsó frissítés: 2010. március. 07. 21:23 Itthon

Meglepetések a kormánynévsorban

Új miniszter vezeti a gazdasági, egészségügyi, igazságügyi, munkaügyi és a külügyi tárcát, és egy új minisztériumot hoztak létre az ifjúsági, családügyi és esélyegyenlőségi ügyek irányítására. Tárca nélküli miniszter lett Baráth Etele és Kolber István.

Gyurcsány Ferenc miniszterelnök belentése szerint Lamperth Mónika belügyminiszter, Persányi Miklós környezetvédelmi, Hiller István kultuszminiszter és Kovács Kálmán informatikai miniszter a helyén marad. Az új kormányban változatlanul Draskovics Tibor látja el a pénzügyminiszteri és Kiss Péter a kancelláriaminiszteri feladatokat. Magyar Bálint továbbra is az oktatási tárcáért felel majd.



A gazdasági és közlekedési minisztériumot Csillag István utódaként Kóka János, az informatikában ismert Elender Rt. vezetője irányítja majd. Az Európai Bizottságban szerepet vállaló Kovács Lászlót Somogyi Ferenc váltja a külügyminisztérium élén, amelyhez a Miniszterelnöki Hivataltól visszakerül a határon túli magyarokkal foglalkozó szervezeti egység.



Burány Sándor foglalkoztatási és munkaügyi minisztert Csizmár Gábor váltja majd. Az új kormány egy minisztérium felügyelete alá vonja össze az ifjúsági, családügyi és egészségügyi területeket. Ezt a tárcát Göncz Kinga vezeti.



A leköszönő Bárándy Péter igazságügyminisztert Petrétei József, a pécsi egyetem dékánja váltja a bársonyszékben. Kökény Mihály egészségügyi miniszter helyére Rácz Jenőt jelöli Gyurcsány Ferenc miniszterelnök.



Kolber István tárca nélküli miniszterként felel majd a regionális politikáért, míg Baráth Etele ugyancsak tárca nélküli miniszterként az európai uniós fejlesztésekért lesz felelős.
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.