2004. szeptember. 29. 12:21 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Itthon

Pallagi távozik a Blikk éléről

Pallagi Ferenc október elsejével távozik a Blikk főszerkesztői tisztéből és egy német kiadó cégnél dolgozik majd tanácsadóként. Távozását azzal indokolja, hogy elfáradt hétéves főszerkesztői munkájában.

Pallagi Ferenc utódja Fejes Gábor jelenlegi főszerkesztő-helyettes lesz. A leköszönő főszerkesztő a terveiről annyit árult el, hogy egy német multinacionális kiadóvállalatnál fog dolgozni tanácsadóként - jelentette az MTI. Ám továbbra is ő írja majd a Blikk-kommentárt, a Tízezer percet. Papp Béla, a Ringier Kiadói Kft. ügyvezető igazgatója megerősítette az értesülést, és közölte, hogy a nap folyamán közleményt adnak ki az ügyben.



"A Blikk Pallagi vezetése alatt kiemelkedett a napilapok piacán és 2004-re stabilan meghaladja a napi 250 ezres eladott példányszámot, amivel egyedül volt képes szembefordulni az országos napilapokra jellemző csökkenő tendenciákkal" - áll a Ringier Kiadói Kft. közleményében. A társaság szerint a "kiadó komoly veszteségként értékeli, hogy a bulvárpiac legtapasztaltabb főszerkesztője távozik".



Mint írták, a pozícióra kinevezett Fejes Gábor 2003 óta főszerkesztő-helyettesként dolgozik a Blikknél, és a lap "szórakoztató-média területének megszervezésével és felépítésével már bizonyította rátermettségét a tabloid-média területén".



Az MTI által idézett közlemény szerint az öt évvel ezelőttihez képest a lapból 105 ezer helyett az idén napi átlagban 256 ezer példányt adnak el a Ringier várakozásai szerint, míg az újság hirdetési árbevétele az 1999-es 640 millió helyett 3,15 milliárd forint lesz a kiadó kalkulációi szerint.
Hirdetés
Gazdaság hvg.hu 2024. december. 01. 07:00

És akkor Varga Mihály állást váltott, a hitelminősítő pedig beszólt a magyaroknak

Pénteken végre felszállt a fehér füst, Orbán Viktor Varga Mihályt választotta a jegybankelnöki posztra, miközben Matolcsy György máris azt jósolja, hogy az évtized két legjobb éve vár ránk. Még aznap este a Moody’s kemény kritikával illette a magyar gazdaságpolitikát. A kormány arra épít, hogy végre sikerül költekezésre bírni az óvatoskodó országot. Persze, csak úgy lehet többet költeni, ha van miből. A hároméves bérmegállapodás ezt segítené, feltéve, ha a lakhatási válság és az újabb inflációs hullám el nem viszi az egészet. Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.