2004. szeptember. 23. 16:37 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Itthon

Mentők és rendőrök közé rohant egy tűzoltóautó – egy halott

Egy ember meghalt, egy életveszélyesen, egy pedig súlyosan megsérült, amikor mentést, illetve oltást végző tűzoltók, mentők és rendőrök közé hajtott egy tűzoltóautó csütörtökön a Vas megyei Tormásliget és Iklaberény között.

"Egy német állampolgár személygépkocsija kigyulladt a mellékúton, a tulajdonos telefonon kért segítséget" - mondta el Szalay Ferenc százados, a Vas Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense. A balesethez a tűzoltókon kívül a csepregi körzeti megbízott rendőr, elővigyázatosságból pedig a mentők is kivonultak, mert az autó felrobbanásától tartottak.



"Az oltást végző tűzoltók, a baleset helysznén tartózkodó rendőr és a mentősök közé rohant egy Iklaberény felől érkező másik tűzoltóautó. Elsodorta az autó közelében állókat, kollégánk olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy a helyszínen életét veszítette" - mondta a rendőrségi sajtóreferens. A balesetben életveszélyes sérüléseket szenvedett egy mentőorvos, valamint súlyosan megsérült egy mentőtiszt. A kigyulladt autó vezetője könnyű sérülésekkel úszta meg a történteket.



A rendőrség szerint a tűzoltóautó vezetője fékhibára hivatkozott. Az MTI helyszínen lévő tudósítója arról számolt be, hogy a baleset után a tűzoltóautón több fékpróbát is elvégeztek, de a fékberendezés működött. Egy szemtanú állítása szerint a tűzoltóautó "kacsázva" közeledett, megpróbált elhajtani mellettük, de elsodorta az embereket.



(MTI)
Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2025. május. 06. 20:00

Dorka maximum fokozaton készül az érettségire, mégis stresszel – kiégő tinédzsereket termel a magyar oktatás

Állandó fáradtság, ingerlékenység, alvási problémák, megváltozott evési szokások, koncentrációs nehézségek – sokak számára csenghetnek ismerősen a felsorolt tünetek, ugyanis a 10 és 19 év közötti magyar fiatalok közül minden ötödik küzd valamilyen mentális zavarral Magyarországon. Bár a „kamaszkori kiégés” egyelőre nem hivatalos diagnózis, a jelenség nagyon is valós, és egyre több fiatalt érint. Mi áll a háttérben, és mit tehetünk a megelőzésért?