2004. szeptember. 08. 17:27 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Itthon

Medgyessy válaszolt az SZDSZ-nek

Medgyessy Péter a vele készült augusztus 19-i lapinterjúban "pontos kibontás nélkül" arra a nyomásra utalt, amely a SZDSZ-t az azt megelőző időszakban érte. A kormányfő ezt közleményben tudatta az MTI-vel.

Az SZDSZ bizalommegvonása mögöttes okának vélte "az akkor a magyar közbeszédben, a tömegkommunikáció szinte minden fórumán megjelenő ügyeket, amelyek szabad demokrata politikusokról szóltak". Demszky Gábor főpolgármester nyilatkozatairól, Wekler Ferenc, az Országgyűlés alelnöke etikailag megkérdőjelezhető ügyéről, az informatikai minisztérium közbeszerzési eljárásáról "rövid idő alatt, mondhatnám kritikus tömeget elérő médiahír keletkezett" - olvasható a közleményben.



"Felelős miniszterelnökként jogi eljárást kezdeményeztem volna, ha konkrét bizonyítékok kerültek volna elém" - írta a miniszterelnök "az SZDSZ esetleges korrupciós ügyeinek kivizsgálására tett javaslatokra" adott válaszában.



Medgyessy Péter augusztus 18-án jelentette be kormányátalakítási elképzeléseit, ezután az SZDSZ bejelentette: megvonja bizalmát a kormányfőtől. A Népszabadságnak ezután adott interjújában a miniszterelnök azt mondta: "az SZDSZ tele van korrupciós ügyekkel".Néhány nappal később, a köztévé A szólás szabadsága című műsorában úgy fogalmazott: az SZDSZ-nek is szembe kell nézni azokkal a zavaros ügyekkel, amelyek körbelengik.



Az SZDSZ a vádakat többször elutasította és kérte a miniszterelnököt, tegye világossá, mire gondolt. Az ellenzéki pártok ugyancsak többször felszólították erre a kormányfőt.

Medgyessy Péter közleményében hangsúlyozta: az érintettektől a tisztázást megkövetelendőnek tartotta és tartja, és örül, hogy "ennek egy része megtörtént".
Hirdetés
hvg360 Hamvay Péter 2025. május. 15. 13:36

A Tisza választási győzelmét is veszélyeztetheti a Gyurcsány–Dobrev-váltás a DK élén

Dinasztikus váltás helyett több forrásunk szerint inkább Dobrev Klára puccsának köszönhető Gyurcsány Ferenc távozása a közéletből. Elemzők szerint az új vezető alatt sem számíthat a DK a parlamenti küszöb átlépésénél jobb eredményre, de elvihet pár százaléknyi szavazót Magyar Péteréktől. A Momentum viszont nem akar gátja lenni a „rendszerváltásnak”.