2004. augusztus. 19. 12:46 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Itthon

Különleges nyomozócsoport vizsgálja a törökbálinti tragédiát

Jelenleg húsznál is több rendőrségi ember vesz részt a nyomozásban, s őket kilenc szakág emberei segítik.

A Pest Megyei Rendőr-főkapitányság speciális nyomozócsoportot hozott létre a két héttel ezelőtti, egy pirotechnikai cég raktárában bekövetkezett törökbálinti robbanás okainak vizsgálatára.



A Pest Megyei Rendőr-főkapitányság közölte: az első perctől kezdve vizsgálja a „visszaélés robbanóanyaggal vagy robbantószerrel bűntette mellett a közveszély okozás bűntette, valamint a foglalkozás körében elkövetett halált okozó gondatlan veszélyeztetés vétsége megvalósulásának körülményeit". A kft. négy vezetőjének felelősségét is vizsgálják ezekben a bűncselekményekben, így ők továbbra is gyanúsítottként szerepelnek az ügyben.



A rendőrség szerint a nyomozócsoport tagjai több helyszínen és többször tartottak házkutatásokat, s számos dokumentumot, okiratot foglaltak le; kilenc szakág szakértője megkezdte az iratok kiértékelését.



A Pest Megyei Rendőr-főkapitányság egy neve elhallgatását kérő magas rangú rendőrtisztje az MTI kérdésére válaszolva hozzátette: jelenleg húsznál is több rendőrségi ember vesz részt a nyomozásban, s őket kilenc szakág emberei segítik, többek között vegyész, tűzszerész, tűzvizsgáló, könyvszakértő, és munkabiztonsági specialista.



Augusztus 5-én három személy életét vesztette és, a nem végleges adatok szerint, 150 millió forintos kár keletkezett a lakóingatlanokban, amikor felrobbant egy pirotechnikai cég raktára Törökbálinton. (MTI)
Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2025. május. 06. 20:00

Dorka maximum fokozaton készül az érettségire, mégis stresszel – kiégő tinédzsereket termel a magyar oktatás

Állandó fáradtság, ingerlékenység, alvási problémák, megváltozott evési szokások, koncentrációs nehézségek – sokak számára csenghetnek ismerősen a felsorolt tünetek, ugyanis a 10 és 19 év közötti magyar fiatalok közül minden ötödik küzd valamilyen mentális zavarral Magyarországon. Bár a „kamaszkori kiégés” egyelőre nem hivatalos diagnózis, a jelenség nagyon is valós, és egyre több fiatalt érint. Mi áll a háttérben, és mit tehetünk a megelőzésért?