2004. július. 06. 14:50 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Itthon

Életfogytiglani ítélet lakásmaffia-ügyben

A két gyilkosságot, számos csalást és más bűncselekményeket is elkövető vádlottak egyikét életfogytiglani büntetésre ítélte kedden a Fővárosi Ítélőtábla.

A korábban már többször is büntetett Gombos György másodrendű vádlott több emberen, nyereségvágyból elkövetett emberölés és más cselekmények miatt kapott életfogytiglant, és leghamarabb 30 év múlva bocsátható feltételes szabadságra.



Az eddig tíz alkalommal bíróság előtt állt Budai László elsőrendű vádlott pedig bűnsegédként elkövetett emberölés és más bűncselekmények miatt 15 éves szabadságvesztést kapott.



A további hét vádlott két és fél évi, vagy annál rövidebb időtartamú, letöltendő, illetve felfüggesztett szabadságvesztést vagy pénzbüntetést kapott vagyon elleni bűncselekmények, okirat-hamisítás, segítségnyújtás elmulasztása, illetve bűnpártolás miatt.



A bűncselekményekben több ügyvéd is szerepet játszott lakásügyletekkel, megbízásokkal kapcsolatos valótlan tartalmú okiratok készítése során, az ügyészség egyiküket csalással és okirat-hamisítással vádolta meg.



A vádlottak az 1999-ben elkövetett cselekmények során ismeretségi körükbe tartozó, szorult helyzetbe került, kiszolgáltatott embereket szemeltek ki azért, hogy megszerezzék lakásukat, értékeiket.



Egy 79 éves beteg férfit az elsőrendű vádlott vidéki szüleihez vitt és közben eltulajdonították fővárosi lakásából értékeit, s bankszámláján lévő több mint 10 millió forintnyi pénzét. Ezután, hogy ne derüljön fény a bűncselekményekre, a másodrendű vádlott megfojtotta az idős férfit és elásta. Egy harmadik esetben egy középkorú fővárosi nőt fojtott meg és ásott el Gombos György azért, hogy lakását megszerezhesse. A gyilkosság nyomán az asszony gyermeke állami gondozásba került. (MTI)
Hirdetés
hvg360 Czeglédi Fanni 2025. május. 01. 19:30

Pár perc nevetés fél óra edzéssel ér föl – így vegyük rá magunkat egy kiadós hahotázásra

A nevetés olyan szorongásoldó eszköz, ami nem kerül pénzbe, mindenkinek a rendelkezésére áll, és egyből érezzük a felszabadító hatását. Még akkor is, ha a társadalmunkban nem mindig elfogadott csak úgy röhögcsélni. Hogyan alakult ki a nevetés, mi történik az agyunkban ilyenkor, és vicc-e a hahotajóga, vagy tényleg hasznos? A nevetés világnapján ezekről is kérdeztük Szabó Attilát, az ELTE és a SZIE pszichológiaprofesszorát, aki régóta vizsgálja a humor élettani hatásait.