2004. július. 05. 08:29 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Itthon

Atrocitás nélkül zajlott le a „hídfoglalók” tüntetése

Vasárnap közel ötszáz demonstráló gyűlt össze nemzeti színű és Árpád-sávos zászlók alatt a budai hídfőnél álló Erzsébet-szobor körül, a két évvel ezelőtti Erzsébet hídi blokád emlékezve.

A demonstrációt egy magánszemély kezdeményezte abból az alkalomból, hogy 2002-ben ezen a napon tüntetők eltorlaszolták az Erzsébet hidat, az áprilisi választások tisztaságát megkérdőjelezve. Az Erzsébet-szobornál a szervezők szóváltásba keveredtek egy magát orvosnak nevező nővel, aki a mikrofonhoz lépve hangot akart adni annak a véleményének, miszerint egy ilyen demonstráció az adófizetőknek sok pénzébe kerül. A szervezők a nőt elvezették.



A rendezvényt nagyszámú rendőr biztosította a híd mindkét oldalán, a hídfőknél gépkocsik elszállítására alkalmas járművek, valamint autóbuszok várakoztak. A budai hídfő közeléből Gergényi Péter budapesti rendőrfőkapitány is figyelemmel kísérte a demonstrációt. A demonstrálók rendbontás nélkül, rendőri kísérettel az Erzsébet hídon át a Duna korzón keresztül, a Roosevelt teret érintve a Szabadság térre vonultak. A Szabadság téri szovjet emlékművet a rendőrség kettős kordonnal vette körbe.



A magyar zászlókkal és Árpád-sávos lobogókkal felszerelt tüntető tömeg a felvonulás során többször skandálta: "Vesszen Medgyessy!", "Vesszen Trianon!", "Ébresztő!". A felszólalók közül Takács András, a Szabad Magyarországért Mozgalom elnöke azt mondta: "az MSZP és az SZDSZ Magyarország első számú közellensége". "Magyarországon 2002 óta diktatúrában élünk" - hangoztatta beszédében Franka Tibor újságíró. Hangsúlyozta: "a mi oldalunkon, a nemzeti oldalon (...) egyetlen párt maradt (...), a Fidesz".

(MTI)
Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.