2004. június. 03. 19:29 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Itthon

Juhász: az idén leszerel az utolsó sorkatona is

A szerződéses hadsereg szervezési feladatainak jó részén túl van már a honvédelmi vezetés, most a politikai egyeztetés és a jogi feltételek megteremtése következik – nyilatkozta a Magyar Rádiónak a honvédelmi miniszter.

Egészen bizonyosan ebben az évben leszerel az utolsó sorkatona is – jelentette ki Juhász Ferenc a Magyar Rádiónak. Mivel a sorkatonai szolgálat időtartama hat hónap, ezért az utolsó sorkatonák vagy már bevonultak, vagy a később bevonulók nem fognak teljes szolgálati időt teljesíteni – tette hozzá a honvédelmi miniszter.



Az átszervezés pénzügyi fedezete rendelkezésre áll - hangsúlyozta Juhász, aki azt is elmondta: a honvédelmi tárcánál nincs szükség további megszorító intézkedésekre, mivel már a múlt évben 50 százalékkal csökkentették a háttérintézmények költségvetését.



(MR)
Hirdetés
hvg360 Mátraházi Zsuzsa 2025. március. 16. 20:00

Hernádi Judit: Azt tudom, hogy jövőre hová fogok szavazni, ha lehet még szavazni. Persze ez sem fix

„Humor nélkül az élő ember is szétporlad” – állítja a művésznő, aki a Belvárosi Színház két nem vidám témájú bemutatójában, a María Luisában és A legenda házában is megnevetteti a nézőket. A közéleti kabaré szerinte az irányítottsága miatt fonnyadt el, a Rádiókabaréban nem lehet kimondani azt a szót, hogy Orbán, meg azt sem, hogy Viktor.