2004. január. 23. 09:13 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Itthon

Ragáts: se feljelentés, se végkielégítés

A Magyar Televízió Közalapítvány elnöksége nem fogadta el a szabad demokrata indítványt, hogy hanyag vagy hűtlen kezelés gyanúja miatt forduljanak rendőrséghez.

A javaslat Ragáts Imre volt tévéelnök múlt év decemberi lemondása előtt nyilvánosságra került filmszerződése rendőrségi kivizsgálását szorgalmazta - értesült a tanácskozás egyik résztvevőjétől az MTI.



Közlése szerint a határozati javaslatot Haraszti Miklós, a grémium szabad demokraták által delegált tagja terjesztette a testület elé az ülésen.



Az információ szerint a kuratóriumi elnökség döntött arról is: nem jár Ragáts Imrének rendkívüli juttatás az elnöki posztról távozása után, mivel nem önhibáján kívül vált meg a tisztségtől. Arra az álláspontra helyezkedett az elnökség, hogy amiatt sem kell fizetni az egy hónapja lemondott vezetőnek, hogy elnökké választása miatt fél évvel korábban megvált alelnöki pozíciójától.



A HVG december 18-ai számában jelent meg, hogy az "azóta elvált felesége üzlettársának cégétől - állítólag a piaci ár háromszorosáért - vásárolt természetfilm-sorozatot Ragáts Imre, a köztévé elnöke" az MTV részére. Ragáts Imre ezek után egészségi okokra hivatkozva január 1-jei hatállyal lemondott posztjáról. A Magyar Televízió Közalapítvány kuratóriumi elnöksége egyhangú szavazással elfogadta a lemondást.



Ragáts Imre távozása után láttak napvilágot sajtóértesülések arról, hogy a volt tévéelnöknek anyagi igényei vannak egykori munkáltatójával szemben. A végkielégítés és szabadságmegváltás iránti igény - az egyik kuratóriumi elnökségi tag szerdai közlése szerint - "több tízmilliós téma".
Hirdetés
hvg360 Németh András 2024. december. 20. 10:52

Így válik Magyarország bűncselekményekkel vádolt politikusok menedékévé

Politikai menedékjogot kapott Magyarországon Marcin Romanowski egykori lengyel miniszterhelyettes, akit hazájában 11 bűncselekmény elkövetésével vádolnak. Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter a döntést azzal magyarázta, Lengyelországban „jogállamisági válsághelyzet” alakult ki. 2018-ban hasonló indokkal kapott menedéket Magyarországon Nikola Gruevszki volt macedón miniszterelnök is, akinek Orbán Viktor állítólag személyesen ígért védelmet.