2003. december. 11. 15:15 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Itthon

Kiss Péter: közigazgatási reform egyetértéssel vagy anélkül

A közszolgáltatások fejlesztését szolgáló intézkedéseket akkor is meghozzuk, ha erre csak az ötvenszázalékos országgyűlési többséggel meghozható jogszabályokkal nyílik mód - mondta a kancelláriaminiszter.

Van megoldás arra, hogy úgynevezett ötvenszázalékos törvényekkel érvényre juttassuk a kormányzati elképzeléseket - közölte a kancelláriaminiszter, de azt is hozzátette: az ország érdeke az lenne, ha a kistérségi együttműködés létrehozása gyorsabban, az ellenzék pártok hozzájárulásával történne. Olyan horderejű kérdések ezek, amelyeket együttműködésben indokolt kialakítani, hiszen ezek a döntések néhány pontban az alkotmányt is érintik - magyarázta Kiss Péter.



Az átalakuló magyar közigazgatási rendszerben az unió állásfoglalásának megfelelően egyaránt szerepet kap a kistérség, a megye és a régió; mindhárom közigazgatási szinten lesznek fejlesztési lehetőségek. A rendszert a miniszter szerint az együttműködésnek, a feladatmegosztásnak kellene jellemeznie. A kormányzat közigazgatást érintő fejlesztési terveiről szólva Kiss Péter egyebek mellett elmondta, hogy 2006-ig szeretnék fölszámolni az elektronikus közigazgatási ügyintézésben tapasztalható elmaradást.



(MTI)
Hirdetés
hvg360 Matalin Dóra - Hamvay Péter 2025. május. 01. 17:30

Napi ötszöri étkezés vs. időszakos böjt – ezt eszi egy átlagos napon a dietetikus és az élelmiszerbiológus

Hogyan változott az étrendünk az elmúlt évtizedekben, és mit jelent az a sokkoló állítás, hogy gyakorlatilag egész nap desszertet eszünk? Mi történik a szervezetünkkel, ha 12, 16 vagy akár 24 órás szünetet tartunk a táplálkozásban? Lehetnek-e nem kívánt mellékhatásai az időszakos böjtnek? Mi a jó stratégia, ha sóvárgunk az étel után? Piacon vagy boltban vásároljunk? Csak nyersen együnk zöldséget? Többek között ezekről a témákról is beszélgettünk a HVG Címlapsztoriban Bartha Ákos élelmiszerbiológussal és Szabó Adrienn dietetikussal, akik azt is elmondták, ők maguk milyen étrendet követnek, vacsoráznak-e este hat után, és milyen táplálékkiegészítőt szednek.