2003. november. 06. 11:06 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Itthon

Kovács: a kormány szégyelli magát a söjtöri ebéd miatt

Szégyelli magát a kormány, és megköveti az adófizetőket a söjtöri kihelyezett kormányülés Budapestről rendelt ebédje miatt - mondta Kovács László külügyminiszter, az MSZP elnöke csütörtökön, az MTV Nap-kelte című műsorában.

Bár nem a kormánytagok döntöttek az ebédről, hanem egy referens, akinek ez a dolga, beismerik, hogy hiba volt a fővárosból, drágán hozatni az ételt - jelentette ki az elnök. Kovács László utólag úgy értékelte a történteket: "két pár virsli egy kis mustárral és tormával, és egy szelet barna kenyérrel (...) nagyon megfelelt volna". Fontos, hogy az eset tanulság legyen minden vezető számára: "ne urizáljon egy nehéz helyzetben lévő ország kormánya" - hangsúlyozta a pártelnök. Kovács László kérdésre válaszolva elmondta: tudomása szerint az ügynek már van felelőse, hiszen Kiss Péter kancelláriaminiszter azonnal vizsgálatot indított. A söjtöri ebéd felelőse minimum fegyelmit fog kapni - tette hozzá.
Gál J. Zoltán kormányszóvivő korábban a sajtóban megjelent híreket cáfolva azt nyilatkozta: a söjtöri kormányülés ebédjéről szóló híradások nem fedik a valóságot, a díszebéd bruttó 735 ezer forintba került, és száznál kevesebb embert láttak vendégül. A kormányszóvivő elmondta: a szervezők - miután a helyi önkormányzatot, majd a közeli kisvendéglőket kérték, hogy gondoskodjanak az ebédről, ám azok ezt nem vállalták - a közbeszerzési eljárások rendjének betartásával, szabadkézi vételi eljárással a legolcsóbb ajánlatot fogadták el. (MTI)
Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2025. május. 06. 20:00

Dorka maximum fokozaton készül az érettségire, mégis stresszel – kiégő tinédzsereket termel a magyar oktatás

Állandó fáradtság, ingerlékenység, alvási problémák, megváltozott evési szokások, koncentrációs nehézségek – sokak számára csenghetnek ismerősen a felsorolt tünetek, ugyanis a 10 és 19 év közötti magyar fiatalok közül minden ötödik küzd valamilyen mentális zavarral Magyarországon. Bár a „kamaszkori kiégés” egyelőre nem hivatalos diagnózis, a jelenség nagyon is valós, és egyre több fiatalt érint. Mi áll a háttérben, és mit tehetünk a megelőzésért?