2003. június. 10. 18:11 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Itthon

Irakba utazott a magyar szemrevételező csoport

Kedden elutazott Irakba az a szemrevételező csoport, amely a várhatóan augusztustól ott tevékenykedő magyar szállító zászlóalj működési körülményeiről tájékozódik a helyszínen. A hét végéig Irakban tartózkodó csoport a szállító zászlóalj parancsnokából, híradós és logisztikai szakemberekből áll.

A magyar szakemberek egyebek között megtekintik azokat a helyszíneket, ahol a szállító alakulat tevékenykedni fog, emellett a katonák leendő állomáshelyét is szemrevételezik, s felmérik azt is, hogy milyen felszerelésekre lesz szükségük a katonáknak. Várhatóan jövő héten derül majd ki, hogy a Magyar Honvédség Irakban saját szállítóeszközeit használja vagy a nemzetközi erők biztosítják azokat. Június 21-én valószínűleg egy másik szemrevételező csoport is Irakba utazik, amelynek tagjai már az elhelyezési körülményekről tájékozódnak, valamint tovább pontosítják a feladatokat.
A háromszáz katonából álló magyar szállító zászlóalj feltehetően augusztusban utazik a helyszínre, és lengyel parancsnokság alatt teljesít majd szolgálatot. A magyar kontingens a tervek szerint Bagdadtól délre, délkeletre fekvő területen végzi majd a szállításokat homokos, mocsaras, de járható úton. (MTI)
Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. április. 21. 07:00

„Közvetlen bizonyítékok kerültek elő” – forradalmi új adatokkal szolgál hunokról és avarokról az archeogenetika

Az archeogenetika támpontot ad az ősök eredetének felkutatásában, és mint Rácz Zsófia régész elmondja, bizonyítékkal szolgál arra, hogy a hunok kapcsolatba hozhatók a Hsziungnu Birodalom elitjével. Mindkét hun birodalomra igaz, hogy nem kizárólag erőből terjeszkedtek, hanem ügyes sztyeppei diplomáciával is. Rácz és kutatótársai több genetikai kapcsolódási pontot találtak a Kárpát-medence és Mongólia között húzódó térségben. De vajon elárulja a genetika, hova tűntek a hunok?