2003. május. 28. 08:54 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Itthon

Hárman haltak meg az újabb algériai földrengésben

Közel kétszáz ember sérült meg és hárman veszítették életüket a kedd esti újabb erős algériai földrengésben. A Richter-skálán 5,8-es (más jelentések szerint 5,5-es) erősségű rengés - a legerősebb a május 21-i, 6,7-es erősségű rengés óta, amely a legutóbbi adatok szerint 2217 ember halálát és 9500 személy sérülését okozta - nagy rémületet váltott ki az érintett városok lakossága körében; a sebesüléseket főleg a pánik okozta.

A fővárosban, Algírban több épület erősen rázkódott, az Algírtól hetven kilométernyire keletre fekvő, kelet-algériai Zemmúri-el-Bahríban pedig, amelynek közelében a rengés epicentruma volt, több épület összedőlt. Érezték a rengést az észak-afrikai arab ország földközi-tengeri partvidékének számos más városában is.
A Strasbourgi Földtudományi Obszervatórium egyik földrengéskutató szakértője szerint egy héttel a fő rengés után ez az utórengés "normálisnak" nevezhető, sőt hasonló erejűek könnyen előfordulhatnak még egy-két hétig. Az utórengések még néhány hónapig eltarthatnak, de egyre enyhébbek lesznek - mondta.
Mozgott a föld kedden az Algériával szomszédos Marokkóban is. A Rabattól 220 kilométernyire keletre fekvő Hnífra térségében a Richter-skála szerint 3,6-es erősségű földrengés történt, de nem okozott károkat.
Jól vannak a magyar mentőcsapat tagjai az újabb algériai földrengés után, és szerdán folytatják munkájukat a helyszínen. A magyar speciális mentők eredetileg szombaton érkeztek Algírba a május 21-i rengés mentési munkálatainak segítésére. A keddi rengés idején a csoport tagjai az epicentrumtól távolabb, Algírban tartózkodtak. (MTI)
Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. április. 30. 19:30

Lelki apokalipszis most és mindörökké: állandó harcban a kiégéssel

„A kimerültség egy spektrum, és a kiégés ennek a spektrumnak a legszélső végén van.” Sokan hiszik azt, hogy régen tényleg minden jobb volt, és az élet soha nem volt ennyire stresszes és kimerítő, mint most. A kiégés valóban komoly problémát jelent a modern kor emberének, de egy új könyvből kiderül: mindig is része volt az emberi tapasztalásnak, és nem vagyunk eszköztelenek vele szemben.