2003. május. 14. 16:52 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Itthon

Postabank-ügy: vádemelési javaslattal továbbítják az iratokat

Befejeződött a Postabank-ügyben keletkezett iratok ismertetése a gyanúsítottakkal és védőikkel, az iratokat vádemelési javaslattal csütörtökön küldi meg a nyomozó hatóság a Fővárosi Főügyészségnek. Princz Gábort, a Postabank és Takarékpénztár Rt. volt elnök-vezérigazgatóját és hat társát különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezeléssel gyanúsítja a rendőrség.

Liszka Károly ezredes, az Országos Rendőr-főkapitányság Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatóságának (ORFK SZBEI) igazgató-helyettese szerint a nyomozás és az iratok ismertetése befejeződött, azonban több védő másolatot kért a nyomozati iratokból; a több ezer oldal fénymásolása és kézbesítése szerdán megtörtént. A keletkezett iratokat csütörtökön délelőtt szállítják át az ügyészségnek vádemelési javaslattal.
A Postabank-ügy előzménye, hogy az 1998-as kormányváltást követően több állami szerv büntetőfeljelentést tett a Postabanknál az előző ciklusban bekövetkezett, több mint 150 milliárdos vagyonvesztés felelőseinek felkutatása érdekében. Princz Gábor volt elnök-vezérigazgatót és több társát 1999 júliusában gyanúsította meg a szoros ügyészi felügyelet alatt folyó nyomozásban a rendőrség a gazdasági társaság vezető tisztségviselőjének visszaélése elnevezésű, két évig terjedő szabadságvesztéssel fenyegetett vétséggel.
A Fővárosi Főügyészség a nyomozást ez év márciusában meghosszabbította május 3-ig, és egyúttal arra is utasította a rendőrséget, hogy a kettőtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel sújtható, 36 milliárd forintos vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének alapos gyanúja miatt hallgassa meg az egykori bankelnököt és társait. Princz Gábort április 7-i kihallgatásán gyanúsították meg a hűtlen kezeléssel. (MTI)
Hirdetés
Itthon HVG 2025. április. 28. 20:00

Hunyadi: minden, ami fontos, de a sorozatból kimaradt – Fülke

Sorozat készült a törökverő legendájából – a legendából viszont ezer dolog kimaradt. Például az, hogy mi történt Hunyadi János halála után, és miért fordult Szilágyi Mihály a törökökhöz segítségért. Ahogy az is, hogy mi volt Rigómezőn és miért volt bizalmatlan Hunyadival szemben mindenki a Nándorfehérvár előtti időszakban. Lenthár Balázs történésszel Kacskovics Mihály Béla beszélgetett.