2003. április. 01. 10:06 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Itthon

Befejeződött az irakiak kiképzése Taszáron

Lapértesülés szerint befejeződött az irakiak kiképzése a taszári amerikai bázison, bár az eredetileg tervezett 3000 fős kontingens helyett csak 150-200 önkéntest képeztek ki.

A Népszava szerint a kiképzőtábort két-három hét alatt felszámolják és távoznak az irakiak kiképzését végző amerikaiak is. Gál J. Zoltán kormányszóvivő a lapnak nyilatkozva elmondta, hogy a kiképzés végeztével lezárult hazánk hozzájárulása az Irak elleni háborúhoz. A taszári bázist a Népszava információi szerint azért zárják be, mert nem találtak több önkéntest, aki hajlandó lenne alávetni magát a kiképzésnek.
David Barno vezérőrnagy, az amerikai kiképző különítmény parancsnoka szerint azok az iraki ellenzékiek, akik részt vettek a kiképzésben, mind bebizonyították a szabad és demokratikus Irak melletti rendíthetetlen elkötelezettségüket.
Az iraki önkénteseknek az a csoportja, amely egy hónapja a Perzsa-öböl térségébe érkezett, már együtt dolgozik Dél-Irakban, Umm Kaszr városban az Egyesült Államok és a koalíciós polgári kapcsolatok egységeivel a segélycsomagok szétosztásának koordinálásán.
Hirdetés
hvg360 Nyusztay Máté 2025. május. 11. 19:30

Most ért be Elon Musk törleszkedése: Trump beszántaná a NASA-t és tálcán kínálná fel a Holdat Kínának

Vártuk, mégsem sejtettük, hogy ennyire drámai lesz, amikor a Trump-Musk-dodzsem ámokfutása eléri az amerikai űrkutatást is. Az egy dolog, hogy megtizedelnék a NASA-t, kukáznák a középtávú holdprogramot, a Nemzetközi Űrállomást, továbbá az egyetlen űrhajót, amit a NASA végre ki tudott izzadni – csakhogy félő, hogy ezzel gyakorlatilag átpasszolják az USA űrbeli dominanciáját Kínának.