2006. december. 02. 12:39 MTI Utolsó frissítés: 2006. december. 02. 12:02 Társadalom

Társadalompolitikai tagozata bírálja az MSZP-t

Az MSZP Társadalompolitikai Tagozata szerint nem szerencsés, ha a miniszterelnök és a pártelnök ugyanaz a személy. Minderről Gráner Gyula, a tagozat elnöke beszélt a szocialista párt szerveződésének szombati budapesti közgyűlésén.

Gráner Gyula kifejtette: a koalícióban kompromisszumokat kell kötni, viszont egy párt sosem mondhat le arról, hogy programját megvalósítsa. Hozzátette, a koalícióban az önálló politikai programnak motivációs tényezőként kell megjelennie, de mivel a koalíció kompromisszumokat jelent, nem szerencsés, ha egy párt elnöke és a miniszterelnök ugyanaz a személy. A tagozati elnök ugyanakkor jelezte, nem arról van szó, hogy Gyurcsány Ferenc nem lenne jó pártelnök.

A társadalompolitikai tagozat közgyűlésén az elnök olyan baloldali szellemi műhelyként határozta meg a szerveződést, amelynek kettős kötődése van: egyrészt a szocialista párt tagozataként működik, másrészt "szabad szellemi politizálást folytat". A párt reformjával kapcsolatosan Gráner Gyula úgy fogalmazott, a modern MSZP csak akkor lehet sikeres, ha demokratikus, és "elviseli a sokszínűséget saját szervezetén belül".

A tagozat közgyűlésén felolvasták Gazsó Ferenc szociológusnak, a társadalompolitikai tagozat tiszteletbeli elnökének levelét. Ebben a fórumról betegsége miatt távol lévő társadalomtudós azt hangsúlyozta, hogy nem lehet mindent a tőke, a piac és a verseny szabályai szerint működtetni, mert mindenkinek biztosítani kell az oktatást és az egészségügyet.

Gazsó Ferenc szerint fordulatra van szükség a társadalompolitikában, meg kell erősíteni a szociális integrációt. Ez állami feladat - fogalmazott a közgyűlésnek írt levelében a szociológus.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.