2006. december. 02. 12:39 MTI Utolsó frissítés: 2006. december. 02. 12:02 Társadalom

Társadalompolitikai tagozata bírálja az MSZP-t

Az MSZP Társadalompolitikai Tagozata szerint nem szerencsés, ha a miniszterelnök és a pártelnök ugyanaz a személy. Minderről Gráner Gyula, a tagozat elnöke beszélt a szocialista párt szerveződésének szombati budapesti közgyűlésén.

Gráner Gyula kifejtette: a koalícióban kompromisszumokat kell kötni, viszont egy párt sosem mondhat le arról, hogy programját megvalósítsa. Hozzátette, a koalícióban az önálló politikai programnak motivációs tényezőként kell megjelennie, de mivel a koalíció kompromisszumokat jelent, nem szerencsés, ha egy párt elnöke és a miniszterelnök ugyanaz a személy. A tagozati elnök ugyanakkor jelezte, nem arról van szó, hogy Gyurcsány Ferenc nem lenne jó pártelnök.

A társadalompolitikai tagozat közgyűlésén az elnök olyan baloldali szellemi műhelyként határozta meg a szerveződést, amelynek kettős kötődése van: egyrészt a szocialista párt tagozataként működik, másrészt "szabad szellemi politizálást folytat". A párt reformjával kapcsolatosan Gráner Gyula úgy fogalmazott, a modern MSZP csak akkor lehet sikeres, ha demokratikus, és "elviseli a sokszínűséget saját szervezetén belül".

A tagozat közgyűlésén felolvasták Gazsó Ferenc szociológusnak, a társadalompolitikai tagozat tiszteletbeli elnökének levelét. Ebben a fórumról betegsége miatt távol lévő társadalomtudós azt hangsúlyozta, hogy nem lehet mindent a tőke, a piac és a verseny szabályai szerint működtetni, mert mindenkinek biztosítani kell az oktatást és az egészségügyet.

Gazsó Ferenc szerint fordulatra van szükség a társadalompolitikában, meg kell erősíteni a szociális integrációt. Ez állami feladat - fogalmazott a közgyűlésnek írt levelében a szociológus.

Hirdetés
hvg360 Nyusztay Máté 2025. május. 11. 19:30

Most ért be Elon Musk törleszkedése: Trump beszántaná a NASA-t és tálcán kínálná fel a Holdat Kínának

Vártuk, mégsem sejtettük, hogy ennyire drámai lesz, amikor a Trump-Musk-dodzsem ámokfutása eléri az amerikai űrkutatást is. Az egy dolog, hogy megtizedelnék a NASA-t, kukáznák a középtávú holdprogramot, a Nemzetközi Űrállomást, továbbá az egyetlen űrhajót, amit a NASA végre ki tudott izzadni – csakhogy félő, hogy ezzel gyakorlatilag átpasszolják az USA űrbeli dominanciáját Kínának.