2013. január. 13. 16:16 MTI Utolsó frissítés: 2013. január. 13. 16:27 Pártok között

Jobbik: az MSZP és az LMP is ítélje el a FIFA döntését a magyar-román selejtezőről

A Jobbik arra szólítja fel az MSZP és az LMP vezetőit, hogy határolódjanak el a szocialista Molnár Csaba, valamint az LMP-s Kaltenbach Jenő kijelentéseitől, és tegyék egyértelművé, hogy pártjaik elítélik a FIFA döntését, amely miatt zárt kapuk mögött kell játszani a magyar-román labdarúgó vb-selejtezőt.

A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) január elején hozta nyilvánosságra, hogy a testület fegyelmi bizottságának döntése értelmében a magyar válogatott a következő, Románia elleni hazai világbajnoki selejtezőmérkőzését zárt kapuk mögött köteles lejátszani március 22-én.

A FIFA illetékes testülete azért büntette meg súlyosan a magyar szövetséget (MLSZ), mert az augusztus 15-én rendezett Izrael elleni barátságos mérkőzésen a hazai szurkolók egy csoportja antiszemita rigmusokat kiabált, és sértő jelképeket mutatott fel.
Szilágyi György, a Jobbik országgyűlési képviselője a vasárnapi közleményében azt írja, elképedve hallották a hírt, hogy a Hét Olajfa szervezet legutóbbi rendezvényén Horváth Csaba, az MSZP budapesti vezetője és Kaltenbach Jenő, a fővárosi LMP képviselője közösen üdvözölték a FIFA Magyarországot sújtó döntését. Véleményük szerint a FIFA a "józan ész útját járta", amikor megleckéztette Magyarországot - idézi a két politikust.
A Jobbik szerint felháborító, hogy egy ilyen súlyos, indokolatlan és politikai szándékú döntést hazai vezető politikusok örömmel fogadjanak - jelenti ki a párt sportkabinetjének vezetője.
Szilágyi György egyúttal felszólítja az MSZP és az LMP vezetőit, hogy határolódjanak el a "csak állampolgárságukban magyar politikusaik döbbenetes megnyilvánulásaitól", és tegyék egyértelművé, hogy pártjaik elítélik "a hazánkkal szemben kettős mércét alkalmazó FIFA igazságtalan döntését".

Hirdetés
Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?