2016. április. 07. 21:37 MTI Utolsó frissítés: 2016. április. 07. 21:38 Bűnügy

Túszul ejtette a telefonszerelőt a nő, pénzbüntetést kapott a nő

Személyi szabadság megsértése miatt jogerősen pénzbüntetésre ítélték a nagykanizsai asszonyt, aki bezárta lakásába a telefonszerelőt, mert nem tudta megjavítani az elromlott készüléket – közölték a Zalaegerszegi Törvényszéktől csütörtökön.

A hatvanéves asszony tavaly nyáron jelentette be a szolgáltatónál, hogy nem működik a vezetékes telefonja. A helyszínre érkező szerelő megállapította, hogy a vonal jó, a telefonkészülék romlott el, és közölte azt is: ehhez nem ért, nem tudja megjavítani, mert ő vonalellenőr.

A nő ezt nem volt hajlandó elfogadni, bezárta a bejárati ajtót, és azt mondta a férfinak: addig nem engedi ki a lakásból, amíg a telefonját meg nem javítja. A szerelő egy darabig várt, majd mobiltelefonon értesítette a rendőrséget.

A rendőrök először a kaputelefonon keresztül kérték az asszonytól, hogy engedje be őket, de ezt a nő nem tette meg, ezért más lakó nyitotta ki a társasház bejáratát. A nő a lakásajtót is csak többszöri felszólításra volt hajlandó kinyitni és kiengedni a lakásból a szerelőt, aki nagyjából egy órát töltött ott akarata ellenére.

A Nagykanizsai Járásbíróságon az asszony csütörtökön elmondta: megbánta, amit tett, azzal indokolta, amit tett, hogy nagyon rossz lelkiállapotban volt a történtek idején.

A bíróság személyi szabadság megsértése miatt jogerősen 150 ezer forint pénzbírsággal sújtotta az asszonyt, aki részletfizetési lehetőséget kapott. Ha nem fizeti meg a bírságot, büntetése 150 napi elzárásra változik.

Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. április. 24. 20:00

Századfordulós bűnügyek – A postarablás, ami miatt 10 éven át röhögött mindenki a rendőrségen

1884 első napjaiban a pesti főposta épületének udvaráról eltűnt egy nagy értékű pénzesláda. Minden jel arra mutatott, hogy belső munkáról volt szó, a rendőrség mégis tehetetlen volt sokáig az ügyben, ami részben azért volt, mert a testület addigra használhatatlanná korrumpálódott, illetve azért, mert a bűnügy felderítéséhez szükséges szakértelemnek is híján volt. A népgúny hozzájárult viszont ahhoz, hogy a fővárosi rendőrség berkein belül komoly változás vette kezdetét, és létrejött egy európai összehasonlításban is az élvonalba pozicionálható testület. És menet közben a rablás tetteseit is kézre kerítette egy szemfüles detektív.