2016. február. 03. 09:56 hvg.hu Utolsó frissítés: 2016. február. 03. 10:30 Bűnügy

Túszul ejtette a telefonszerelőt egy csalódott nyugdíjas nő

Nem tudta azonnal megjavítani egy idősebb nagykanizsai nő telefonját a kiérkező szerelő, és ezért került baja. Az asszony erre túszul ejtette: közölte vele, hogy nem megy sehova, amíg nem lesz megint vezetékes telefonja. Az ügyészség vádat emelt ellene.

Minden bizonnyal nagyon ragaszkodott a telefonjához a nagykanizsai nő, ezért nem volt hajlandó kiengedni a lakásából a szerelőt. A férfi hiába mondta neki, hogy ő vonalellenőr, és az elromlott készüléket nem tudja megjavítani, a 60 éves asszonyt ez nem hatotta meg.

A szerelő egy darabig várt, majd mobiltelefonon szólt a rendőröknek.

A kiérkező rendőrök először a kaputelefonon keresztül kérték az asszonytól, hogy engedje be őket, ő nem volt hajlandó erre. Végül egy másik lakó nyitotta ki nekik a társasház bejáratát.

A nő a lakásának ajtaját is csak többszöri felszólításra volt hajlandó kinyitni és kiengedni a szerelőt, aki nagyjából egy órát töltött a lakásban.

A Zala Megyei Főügyészség szerdai tájékoztatása szerint a 60 éves nő tavaly nyáron jelentette be a szolgáltatónál, hogy nem működik a vezetékes telefonja.

Az asszony 2008-ban már állt a bíróság előtt sajátos akaratérvényesítési módszerei miatt. Az akkori lakása előtt az útpadkára nyolc darab, jó tenyérnyi méretű, szeges fémlapokat rakott ki, hogy megakadályozza az ott lévő postára autóval érkezők parkolását.

A postások eltávolították a szöges akadályokat, a nő azonban nem sokkal később visszahelyezte azokat a padkára, egy autós pedig ráhajtott, és a defekt csaknem balesetet eredményezett. Az asszonyt a bíróság egy évre próbára bocsájtotta.

A mostani ügyében a Nagykanizsai Járási Ügyészség személyi szabadság megsértésének miatt emelt vádat a nő ellen, akit akár három évig terjedő szabadságvesztéssel is büntethetnek, ha bűnösnek találják.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.