2015. március. 05. 13:57 MTI Utolsó frissítés: 2015. március. 05. 13:58 Bűnügy

Kényszergyógykezelésre ítélték a kulcsi családirtót

Húszéves kényszergyógykezelésre ítélték a Kulcson családja négy tagját meggyilkoló, két tagját pedig megsebesítő H. Csanád Jutast.

Jogerősen kényszergyógykezelésre ítélték a kulcsi gyilkosságok elkövetőjét, a Fővárosi Ítélőtábla csütörtökön kihirdetett végzésében helybenhagyta a Székesfehérvári Törvényszék döntését a kónyi férfi ügyében.

Az első fokon eljáró törvényszék tavaly májusban felmentette az előre kitervelten, különös kegyetlenséggel, több emberen elkövetett emberölés vádja alól H. Csanád Jutast, és elrendelte legfeljebb 20 évig tartó kényszergyógykezelését. Az indoklás szerint a férfi kóros elmeállapotban követte el tettét.

H. Csanád Jutas 2012 áprilisában megölte testvérét, nagyapját, nagyanyját és apját, valamint megsebesítette nővérét és anyját. Azt mondta, úgy érezte, a családja zavarja abban, hogy megvalósulhasson "démoni átalakulása", amely számára egy magasabb létforma lett volna.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.