2014. november. 27. 10:08 MTI Utolsó frissítés: 2014. november. 27. 12:34 Bűnügy

Vádat emeltek a nagynénjét járóbottal agyonverő férfi ellen

A Bács-Kiskun Megyei Főügyészség vádat emelt egy középkorú bajai férfi ellen, aki júliusban a saját járóbotjával verte agyon 87 éves nagynénjét.

A 63 éves vádlott évtizedek óta jó viszonyban volt a nagynénjével, aki Baján, egy családi házban élt egyedül, és csak járóbottal tudott közlekedni – írta közleményében Nánási László főügyész. A vádlott nyugdíját is a nagynénje kezelte, kapcsolatukban csak akkor volt konfliktus, amikor a sértett azért nem adott pénzt a vádlottnak, mert a férfi ittas volt.

A vádlott július 14-én már hajnalban italozni kezdett, majd reggel elment a nagynénjéhez, hogy pénzt kérjen tőle. A sértett észrevette, hogy a vádlott ittas, ezért nem adott neki pénzt. Ekkor a vádlott a járóbotjára támaszkodó idős asszony kezéből kikapta a botot, és azzal ütlegelni kezdte nagynénjét, ahol érte.

A sértett hanyatt esett, majd a vádlott a földön magatehetetlenül fekvő asszonyt tovább bántalmazta, fojtogatta, rugdosta. Végül magához vett két pénzzel teli borítékot és távozott, sorsára hagyva a földön fekvő, vérző sértettet. A sértettet kora délután a fia találta meg, aki azonnal értesítette a mentőket. A nőt még aznap megműtötték, de másnap belehalt sérüléseibe. 

A Bács-Kiskun Megyei Főügyészség különös kegyetlenséggel, a bűncselekmény elhárítására korlátozottan képes személy sérelmére elkövetett emberölés bűntette miatt emelt vádat a férfi ellen, aki előzetes letartóztatásban várja a Kecskeméti Törvényszék tárgyalását.

Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2025. május. 06. 20:00

Dorka maximum fokozaton készül az érettségire, mégis stresszel – kiégő tinédzsereket termel a magyar oktatás

Állandó fáradtság, ingerlékenység, alvási problémák, megváltozott evési szokások, koncentrációs nehézségek – sokak számára csenghetnek ismerősen a felsorolt tünetek, ugyanis a 10 és 19 év közötti magyar fiatalok közül minden ötödik küzd valamilyen mentális zavarral Magyarországon. Bár a „kamaszkori kiégés” egyelőre nem hivatalos diagnózis, a jelenség nagyon is valós, és egyre több fiatalt érint. Mi áll a háttérben, és mit tehetünk a megelőzésért?