2014. november. 19. 11:26 MTI Utolsó frissítés: 2014. november. 19. 12:05 Bűnügy

Elítélték a benyugtatózással fosztogató férfit

Fegyházbüntetésre ítéltek egy férfit, aki elkábított és kifosztott két embert.

Nem jogerősen hét és fél év fegyházbüntetésre ítélte a Zalaegerszegi Járásbíróság azt a férfit, aki két áldozatának is nyugtatót kevert az italába, majd miután elkábultak, kifosztotta őket – közölte a Zalaegerszegi Törvényszék. A férfi 2013 decemberében egy zalaegerszegi panzióban lakott, s mert nem volt pénze, elhatározta, hogy nyugtatóval kevert itallal kínál meg embereket, hogy kifossza őket.

Első áldozatával a zalaegerszegi vasútállomáson találkozott, sörözni hívta a férfit, és az italozás közben a nála lévő, korábban nyugtatóval összekevert tömény szesszel is megkínálta alkalmi ismerősét. Amikor a presszóból továbbindultak, áldozata bódult állapotba került, és egy padra ledőlve elaludt. 

A vádlott ezt kihasználva elvette a sértett értékeit: nyolcezer forint készpénzt, egy alig ezer forintot érő mobiltelefont, valamit egy táskát a sértett irataival és bankkártyájával, amelyeket később egy szemetesbe dobott. 

Két nap múlva egy zalaegerszegi telefonos szaküzletbe tért be a vádlott, és szintén nyugtatóval kevert kávéval kínálta meg az üzletvezetőt, aki hamarosan rosszul lett. Mindenkit kiküldött az üzletből, de a vádlott meggyőzte, hogy engedje őt vissza, majd fellökte a sértettet, aki elesett és elvesztette az eszméletét. A helyzetet kihasználva a vádlott 117 ezer forintot tulajdonított el a sértett zsebéből. 

A Zalaegerszegi Járásbíróság a férfit kétrendbeli rablás bűntettében, készpénz-helyettesítő fizetési eszközzel és okirattal visszaélés vétségében mondta ki bűnösnek. Többszörös visszaesőként hét és fél év, fegyházban letöltendő szabadságvesztésre ítélte, a vádlott és védője enyhítésért fellebbezett.

Hirdetés
Élet+Stílus hvg.hu 2024. november. 30. 10:00

„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken

<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.