Felfüggesztett börtönt kapott a Mercedes-gyárat fenyegető nő
Gyorsított eljárásban egy év fogházbüntetésre ítélte, három év próbaidőre felfüggesztve a Mercedes-gyárat csütörtökön bombával fenyegető nőt a Kecskeméti Város Bíróság. A pénteken hozott elsőfokú ítélet jogerős.
A vádirat szerint a 25 éves kecskeméti nő azért követte el tettét, mert úgy gondolta: a Mercedes-gyárban dolgozó élettársának viszonya van egy kolléganőjével. A bombariadótól azt remélte, sikerül megakadályoznia, hogy a férfi és feltételezett barátnője találkozzanak.
A féltékeny nő hajnali 5 óra 39 perckor mobiltelefonjáról, hangjának eltorzítása nélkül hívta fel a Kecskeméti Rendőrkapitányság ügyeletét azzal, hogy bombát helyezett el valaki a Mercedes-gyár területén, ezért ürítsék ki az épületet.
A perben idézett rendőri jelentés szerint a hívás után a rendőrség azonnal megkezdte az üzem átvizsgálását, és nyomozást is indítottak ismeretlen tettes ellen közveszéllyel fenyegetés vétségének elkövetése miatt.
A Kecskeméti Rendőrkapitányság nyomozói a hívó által használt SIM-kártyát és mobiltelefont a szolgáltatón keresztül azonosítva csütörtök délután előállították, majd őrizetbe vették a gyanúsítottat.
A vádlott a tárgyaláson nem tett vallomást, de beszélt az életéről. Elmondta, hogy élettársával nyolc éve vannak együtt, egy hónapja viszont úgy érzi, megcsalja őt a párja. Hirtelen elhatározás, féltékenysége vezette tettére, azt azonban nem gondolta, hogy "a dologból ekkora felhajtás lesz".
Bihari Ádám bíró a tárgyaláson jelezte: a nő csütörtöki kihallgatásakor részletes, feltáró beismerő vallomást tett, és megbánta cselekményét.
Az ügyész vádbeszédében felfüggesztett fogházbüntetés kiszabását kérte. Hangsúlyozta: idén eddig Bács-Kiskun megyében nyolc alkalommal fenyegettek bombával különböző intézményeket.
Közölte: a kecskeméti Mercedes-gyár nemzetgazdasági szempontból is jelentős vállalkozás, biztonságos működése gazdasági és társadalmi érdek. Utalt arra, hogy a bombariadó miatt az üzembe "óriási rendőri erőket" kellett mozgósítani, az akcióba a Terrorelhárítási Központ munkatársai is bekapcsolódtak.
A vádlott védője nem vitatta a cselekmény elkövetését és minősítését. Kérte azonban a bíróságot az enyhítő körülmények figyelembe vételére, és ezek miatt a nő próbára bocsátását javasolta.
A bíróság a maximálisan kiszabható két év szabadságvesztésnél enyhébb büntetést, három év próbaidőre felfüggesztve, egy év fogházat rótt ki a vádlottra, és 3000 forint bűnügyi költség megtérítésére kötelezte.
Az ügyész és a védő egyaránt tudomásul vette az ítéletet, így az jogerőre emelkedett.