2012. május. 17. 11:14 MTI Utolsó frissítés: 2012. május. 17. 11:05 Bűnügy

Házkutatást akartak tartani a lebukott álrendőrök Budapesten

Álrendőröket fogtak el valódi rendőrök Budapesten, a huszonéves férfi és nő házkutatásra hivatkozva akart bejutni lakásokba, hogy megszerezhessék az ott élők értékeit - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) csütörtökön.

A tájékoztatás szerint az elmúlt időszakban több bejelentés érkezett a BRFK-ra, miszerint egy férfi magát rendőrnek, illetve magánnyomozónak kiadva keresett fel embereket és házkutatást akart tartani. A férfi minden alkalommal egy rendőrségi címert ábrázoló jelvényt és az eredetihez nagyon hasonló rendőrségi igazolványt mutatott fel, az övén fegyvert, gázspray-t és bilincset viselt.

A megalapozott gyanú szerint a férfi és élettársa április végén a BKV egyik buszáról leszállított egy embert  a Dózsa György út egyik megállójában, ruházatát, csomagját átvizsgálták, majd a lakhelyére kísérték, ahol a mobiltelefonját akarták lefoglalni. A sértett ellenállt és elmenekült a helyszínről - olvasható a BRFK közleményében.

Pár órával később az álrendőrök egy Csángó utcai lakásba kopogtattak be, ahol szintén házkutatást akartak tartani, jelezték viszont, hogy pénz fejében elállnak attól. A tanúk személyleírásai alapján a rendőröknek pár napon belül sikerült beazonosítaniuk a magát magánnyomozónak kiadó férfit, akit a sértettek egyértelműen felismertek.

 A 29 éves férfi és 25 éves élettársa ellen hivatalos személyként elkövetett zsarolás megalapozott gyanúja miatt folyik eljárás.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2025. február. 15. 19:30

„Tudom, hogy nagyon fáj, de tartson még ki egy kicsit”– a kórházba belépve a méltóságukat is leteszik a küszöbön

Az egészségügyben számtalan módon sérülhet a méltóság, egy-egy empátiát kifejező gesztus ugyanakkor csodát tesz. Hogyan lehetne humánusabbá tenni az ellátást? Miért nehéz az egészségügyben dolgozóknak túllátniuk azon, hogy a páciens nem elvégzendő feladatok halmaza, hanem ember? Hogyan lehet a demens betegeket is segíteni a méltóságuk megőrzésében? És mit várunk el a haldoklótól? Sipőcz Diána kulturális antropológussal és Zsák Éva tanatológussal, a Méltóságért Alapítvány munkatársaival ezekről beszélgettünk.