2012. április. 11. 18:49 MTI Utolsó frissítés: 2012. április. 11. 18:48 Bűnügy

Bábukkal rekonstruálták a kulcsi mészárlást

A kulcsi házukban négy családtagja meggyilkolásával és további három megsebesítésével gyanúsított H. Csanád Jutas a rendőröknek a helyszínen bábuk segítségével mutatta be pontról pontra, percről percre a gyilkosságokat - közölte a férfi ügyvédje.

Ismét kihallgatták a négy családtagjának megölésével gyanúsított H. Csanád Jutast, ezúttal a bűncselekmények helyszínén kellett bemutatnia, miként végzett áldozataival - tájékoztatta kirendelt védőügyvédje. 

Hortobágyi Tibor elmondta, az irodai körülmények után szerdán Kulcson, a családi házban rekonstruálták az eseményeket. Védence bábuk segítségével mutatta be "pontról pontra, percről percre a gyilkosságokat. Semmi újat nem mondott, nem vett el korábbi vallomásából, és nem is tett hozzá" - közölte.    

Az ügyvéd szerint a közeljövőben várható még újabb kihallgatás a helyszínen, bár azt nem tudta megmondani, miért lesz rá szükség, "hiszen nem maradt nyitott kérdés, a gyanúsított ellentmondásokba sem keveredett korábbi állításaival". Ugyanakkor természetesnek nevezte a rendőrség hozzáállását, alaposságát, mint fogalmazott, "kiemelt ügyről van szó, amely iránt nagy érdeklődés mutatkozik".  

A kulcsi bűncselekményre múlt péntek délelőtt derült fény. A gyilkossággal gyanúsított H. Csanád Jutast a Terrorelhárítási Központ műveleti főosztályának tagjai aznap elfogták a Fejér megyei településen. Az első gyilkosság két nappal korábban történt. A gyanú szerint a férfi négy embert megölt, hármat megsebesített. A kihallgatása során azt vallotta, hogy tettét nem bánta meg, már hónapok óta gyilkos ösztön ébredt benne, családtagjai halálos ellenségeivé váltak, ezért ölte meg őket. H. Csanád Jutast vasárnap a Székesfehérvári Törvényszék 30 napra előzetes letartóztatásba helyezte.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.