Bűnügy hvg.hu 2011. december. 27. 08:20

Blikk: félnek, hogy öngyilkos lesz a darabolós gyilkos

Öngyilkosságtól féltik a darabolós gyilkossággal gyanúsított T. Editet, ezért is került az Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézetbe - tudta meg a Blikk.

A nőnek jelenleg az elmeorvosi vizsgálata zajlik, arra kíváncsiak, beszámítható volt-e a gyilkosság idején. T. Editet a Blikk információi szerint közvetlen a kihallgatása után már a pszichiátriára szállították. Nem véletlen, ugyanis már a rendőrpalotába mentőt kellett hívni hozzá: őrjöngött. A lap úgy tudja, a fejét falba verte, és ököllel ütötte magát. 

Pedig T. Edit rendszeresen járt pszichiátriára, legutóbb a gyilkosság előtt pár nappal engedték ki a kórházból, ahova azért került, mert megpróbálta felakasztani magát. Akkor azt írták a zárójelentésére: „nem veszélyes".

A gyilkosság helyszíne
MTI / Mihádák Zoltán

Mint arról beszámoltunk: Pestszentlőrincen egy hajléktalan a szemét között találta meg F. György  végtagjait. Rövid nyomozást követően a rendőrség a pár jelenlegi otthonában bukkantak a férfi torzójára az ágyneműtartóban. T. Edit részben elismerte, hogy megfojtotta párját, ám magára a feldarabolásra nem emlékezett. Azt állította, élettársa terrorizálta. Ráadásul a nő volt az, aki 1980-ban elrabolt egy akkor kétéves kislányt, Cs. Orsolyát egy pestszentlőrinci bölcsődéből. Tettéért harminc évvel ezelőtt a nő szintén az IMEI-be került. Sokáig kényszergyógykezelték.

Azóta pszichiáterek vizsgálták, betegsége miatt pedig le is rokkantosították. A Blikk információi szerint a pár évek óta járta az albérleteket. A nő elfogásakor is az egyik korábbi főbérlőhöz ment, hogy visszakövetelje a kauciót. T. Edit ügyvédje a lapnak azt mondta: tény, hogy védencének rendőrségi kihallgatására zavarodott idegállapota miatt mentőt kellett hívni.

Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. január. 09. 19:30

Századfordulós bűnügyek – Az országbíró titokzatos halála

Az alig tíz éve egyesült Budapest első szenzációs bűnügye volt Mailáth György országbíró meggyilkolása, hiszen a korabeli magyar állam legfőbb közjogi méltóságainak egyike vált bűncselekmény áldozatává. A minden információmorzsára éhes közérdeklődés komolyan hátráltatta a nyomozói munkát, amit a sajtó is csak nehezített, ugyanis a legvadabb feltételezéseket is tényként tálalta. Századforulós bűntényekről szóló sorozatunk első része.