2012. szeptember. 24. 19:36 MTI Utolsó frissítés: 2012. szeptember. 24. 20:04 Baleset

Budapesten hajtott végre kényszerleszállást egy török repülőgép

Kényszerleszállást hajtott végre a Turkish Airlines New York-i járata Budapesten.

Kényszerleszállást hajtott végre a török Turkish Airlines Boeing 777-es típusú repülőgépe a Liszt Ferenc-repülőtéren - derül ki a flightradar24.com online radar adataiból. Az airportal.hu légi szakmai oldal úgy tudja, hogy egészségi kényszerhelyzet miatt szakította meg útját Isztambul és New York között a repülő. 

Hardy Mihály, a Budapest Airport szóvivője az MTI kérdésére elmondta: a manőver zökkenőmentesen zajlott le. A gyanú szerint egy 70 év körüli férfinak szívinfarktusa volt, ezért volt szükség a kényszerleszállásra - jegyezte meg. Hardy Mihály hozzátette: egyelőre nem lehet tudni, hogy mikor indul újra útjára a repülőgép Budapestről New Yorkba.

A többi Budapestre érkező járatot, így a Brussels Airlines brüsszeli, az Aer Lingus dublini, az Air France párizsi és a Jet2 manchesteri járatát is várakoztatja a légi irányítás, így ezek a járatok késve szállnak le Budapesten.


 

Hirdetés
hvg360 Sztojcsev Iván 2025. február. 25. 06:30

A magyar gazdaságtörténet legnagyobb osztogatása jön, vagy csak egy hatalmas lufit fúj Orbán Viktor?

Pénzeső esik majd a magyarokra – legalábbis a 2-3 gyerekesekre és a nyugdíjasokra – Orbán Viktor évértékelős kampányígéretei után, a Fidesz pedig meg is nyerte ezzel a választást? Vagy jól fognak kinézni a szlogenek a kék plakátokon, de semmi komoly hatásuk nem lesz? És miből tömné be az állam a költségvetési lyukat? Ennek jártunk utána.