Milyen irányba halad a tudomány? Milyen lesz az életünk abban az utópisztikus korban, amikor az orvos 3D-s printerrel nyomtat majd nekünk új szervet? És amikor Pókemberként sétálhatunk a házak falán egy szélsőségesen tapadós anyagnak köszönhetően? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Stephen Hawking a National Geographic Channel új műsorában.
A sorozatban Hawking a fiatal, nagyreményű kutatókból álló tudóscsapata élén minden epizódban más és más tudományterület fejlődését és éppen születőfélben lévő innovációit veszi górcső alá. Többek között megvizsgálják, hogy milyen technikai újdonságok várhatók a virtuális világ, a robotika, a természet ihlette mérnöktudományi fejlesztések, vagy épp a természeti katasztrófák és társadalmi krízisek kezelése terén.
A tudományterületet és a megvizsgálandó konkrét fejlesztéseket mindig Hawking jelöli ki, társai pedig a nyakukba veszik a világot, hogy a helyszínen, személyesen ismerkedjenek meg a szóban forgó innovációkkal és a rajtuk dolgozó kutatókkal. Látogatásaik során előbb elmagyaráztatják maguknak az adott koncepció lényegét, majd próbára teszik annak létjogosultságát – és közben személyesen tapasztalják meg azt a tempót, mellyel manapság a tudomány fejlődik a világ legragyogóbb elméinek köszönhetően.
A tudósok egyebek mellett megismerkednek egy különös, gekkóbőrre hasonlító, szélsőségesen tapadós anyaggal, melynek segítségével a jövőben gyakorlatilag bármelyikünk épületekre mászó Pókemberré válhat; a legújabb videojáték-technológiával, mely várhatóan forradalmasítani fogja a szórakoztatóipart; egy meghökkentő kanadai fejlesztéssel, mely tengeralattjárókat használ űrhajósok kiképzésére; valamint egy háromdimenziós printerrel, melynek segítségével, ha minden jól megy, élő emberi szöveteket lehet majd „nyomtatni”.
A jövő tudománya című műsor bemutatója április utolsó hétfőjén, este 11-kor lesz.