Sanghaj és a közép-kínai Csungking (Chongqing) után újabb városokra tervezi kiterjeszteni az ingatlanadót a kínai...
Sanghaj és a közép-kínai Csungking (Chongqing) után újabb városokra tervezi kiterjeszteni az ingatlanadót a kínai vezetés - írja a sina.com hírportál hivatalos kormányzati forrásokra hivatkozva.
Azt egyelőre nem lehet tudni, mely városok lakóit érinti majd az új adó bevezetése, az iparági szakértők szerint ugyanakkor az érettebb lakáspiaccal rendelkező, keleti part menti nagyvárosok lehetnek a legvalószínűbb célpontok, mindenek előtt Kuangcsou (Guangzhou) és Sencsen (Shenzhen).
A bejelentés némi megnyugvással szolgál az ingatlanpiac helyzete miatt aggódók számára, az adó ugyanis a piaci buborékok kialakulásának lehetőségét csökkenti, emellett alapvetően két fő célt szolgál. Egyrész a spekulatív lakásvásárlások visszaszorításában segít, másrészt az ingatlan- és telekárak csökkenése miatti tartományi bevételek kiesését ellensúlyozza.
Az ingatlanadót a központi vezetés tavaly kísérleti jelleggel vezette be, a túlfűtött ingatlanpiac lehűtésére való kísérletek egyikeként. Március elején arról írtak a kínai lapok, hogy hamarosan ingatlanpiaci lazítás jöhet, a központi vezetés azonban cáfolta az értesüléseket, s megerősítette: fenntartja a tavaly bevezetett korlátozásokat, így a magas központi kamatlábat, a második- és harmadik lakásvásárlás korlátozását és a megemelt kötelező önrészfizetési kötelezettséget.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.