A tervek szerint uniós pénzt is felhasználnának a távfűtés korszerűsítéséhez.
A tervek szerint uniós pénzt is felhasználnának a távfűtés korszerűsítéséhez. Elkezdődött a tatabányai távfűtő erőmű biomassza bázisú fejlesztésének tervezése, a 4 milliárd forintos beruházáshoz szakmai és politikai egyetértést kíván teremteni a város vezetése - jelentette be a polgármester hétfői sajtótájékoztatóján.
Schmidt Csaba (Fidesz) elmondta, hogy a Tatabánya távfűtését meghatározó fejlesztést szakmai konzultációkon vitatják meg a város energetikai szakembereivel, a lakossággal és a közgyűlési pártok képviselőivel. A tervek első változata májusra készülhet el, a beruházáshoz a tervek szerint uniós támogatásra is pályáznak.
Schmidt Csaba emlékeztetett arra, hogy az önkormányzat 2010-ben vásárolta meg a Tatabányai Erőmű Kft. 51 százalékát annak érdekében, hogy a tatabányai társasházakban élők érdekeit is érvényesíteni lehessen a távhőrendszer működtetésében.
Első lépésként az önkormányzat a fűtőerőművel és a városi távfűtő művekkel közösen fűtéskorszerűsítési programot indított, a lakók bevonásával mintegy 2000 lakásban mérhetővé és szabályozhatóvá tették a távfűtést.
Ezekben a lakásokban átlagosan 30 százalékkal csökkent a hőfogyasztás és mérséklődött a távhőszámla - tette hozzá a polgármester.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.