Továbbra is haláltusáját vívja Budapesten néhány főútvonal. Legalábbis ami a kereskedelmüket illeti.
Továbbra is haláltusáját vívja Budapesten néhány főútvonal. Legalábbis ami a kereskedelmüket illeti. A gazdasági visszaesés illetve a kiskereskedelmi ingatlanpiac szerkezeti változásai miatt továbbra sem nyitnak nagyobb áruházakat a hálózatok, legfeljebb újabb turkálók és kínai üzletek jelennek meg.
Tipikus példa erre a Rákóczi út, ahová még évekig nem fog semmilyen komoly lánc beköltözni, mert nem éri meg, hiszen kicsi a gyalogos átmenő forgalma, az üzlethelyiségek lepusztultak. Magának az út és közvetlen környékének a felújítása csak a tervező asztalon létezik már évek óta. Teljesen bizonytalan a sorsa az egykori Corvin áruháznak, most csak eggyel több a nagy turkálók között.
Budapesten a nagykörút hasonló gondokkal küszködik, de ott még vegyes a kép, több a szálloda, a színház és az étterem és kicsit rendezettebb a környék. A bérlői szerkezet minősége viszont inkább egy lefelé menő spirált mutat.
Az üzlethelyiségek piacának éllovasa, Nagy-Britannia sem mentes ezektől a problémáktól. Legutóbb a Sainsbury's szupermarket lánc főnöke vallotta be: megbukott a főutcára települt üzletek modellje, metr a városszéli áruházak és a belvárosi plazák elszívják a vásárlóerőt.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.