A muskátlik átteleltetésére több módszer létezik.
A muskátlik átteleltetésére több módszer létezik. Az ősi, hogy a pincében gyökerüknél fogva felakasztják a töveket – a többségük túléli a kiképzést és kihajt tavasszal, feltéve, ha elég nyirkos a helyiség. Biztosabb persze, ha csoportosan, nagyobb edénybe ültetve virágföldben vészelik át a telet.
A cserepes, dézsás virágokat, úgy ahogy vannak, betehetjük a teleltető helyre, amelynek ideális hőmérséklete 5-8 Celsius fok. Lakótelei lakásoknál kitűnő téli szállás a lépcsőház, a családi házaknál a pince, a télikert, a fagymentes garázs vagy egyéb helyiség - mondta ta a Zalai Hírlap által megkérdezett szakértő.
A pihenésre készülődő növényekről vágjuk le az összes bimbót és virágot, szabadítsuk meg a száraz, beteg, sárguló levelektől, de majd csak február közepe után vágjuk vissza, s készítsük a kikeletre. Öntözni majd nagyon mérsékelten kell, de arra azért vigyázzunk, hogy álmunkban szomjan ne halljanak növényeink - a télkert lakóit kéthetente megkínálom egy egy-egy korty itallal.
Érdekes, hogy e kedvelt növényt szinte „hungarciumnak” ismerjük, pedig Dél-Afrikából származik, s legtöbbjük Fokföldön őshonos. A világon legalább 250 muskátli faj - megszámlálhatatlan fajtával - létezik. Nálunk legismertebb a kerti – az a bizonyos „paraszt” – muskátli, az utóbbi egy-két évtizedekben tett szert nagy népszerűségre a futó változata.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.