Indul a több, mint 13 milliárd forint értékű szennyvíz-beruházási program csatornaépítése Nyíregyházán és térségében...
Indul a több, mint 13 milliárd forint értékű szennyvíz-beruházási program csatornaépítése Nyíregyházán és térségében - jelentette be Kovács Ferenc, a város polgármestere szerdán a szabolcs-szatmár-beregi megyeszékhelyen, ahol aláírta a kivitelezési szerződést a munkálatokat végző KE-VÍZ 21 Zrt., a Bonex Építőipari Kft., valamint a Trigon Invest Kft. képviselőivel.
Az Európai Unió által támogatott fejlesztés Nyíregyháza mellett Kálmánháza, Kótaj és Nyírpazony teljes szennyvíz-elvezetését és tisztítását oldja meg - emelte ki a Fidesz-KDNP-s önkormányzati vezető. A 2008 óta húzódó beruházás csatornaépítési munkálatai tavasszal, május végéig megkezdődnek, s egy év alatt, 2013. május 31-ig be is fejeződnek, míg a főgyűjtő-rendszer rekonstrukciójával 2013. szeptemberére végeznek a kivitelezők.
Kósa Tímea, Nyíregyháza nem közgyűlési tag, úgynevezett külsős alpolgármestere a szerződés-aláírással egy időben tartott sajtótájékoztatón elmondta, hogy a beruházási program részeként a város 2-es számú szennyvíztisztító telepének, mintegy kétmilliárd forint értékű korszerűsítési munkálatai már 90 százalékos arányban befejeződtek. Ugyancsak szinte kész az egymilliárd forintos költségből épült komposztáló-telep is.
A tízmilliárdos hálózatépítés Kálmánháza, Kótaj és Nyírpazony mellett Nyíregyháza bel- és külvárosi-, valamint külterületi részeit érinti, a meglévő csatornák korszerűsítésével, a főgyűjtő vezetékek átépítésével, valamint az átemelők kialakításával. Összesen 22 településrész 215 utcájában 186 kilométer hosszú szennyvíz-hálózat, valamint 98 szennyvíz-átemelő épül. A szolgáltatást végző Nyírségvíz Zrt. 2 milliárd forint összegű forrást biztosított a projekthez, míg az Európai Unió - pályázat alapján - közel 10 milliárd forint támogatással járult a megvalósításhoz.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.