Felújítják az 1925-ben épült egri Bárány István sportuszodát, megőrizve az eredeti faszerkezet hangulatát.
Felújítják az 1925-ben épült egri Bárány István sportuszodát, megőrizve az eredeti faszerkezet hangulatát.
Az ország első 50 méteres uszodájának rekonstrukciója az elképzelések szerint öt éven belül valósul meg, és mintegy egymilliárd forintba kerül - közölte az egri főépítész. Az uszoda több szempontból is egyedi, ugyanis a létesítményt gyakorlatilag egy forrásra telepítették és a 26-27 fokos termálvízforrás egy kavicságyon áttörve táplálja a medencét. Az uszodának különleges hangulatot adott az öltözőket befogadó kétszintes faszerkezetű építmény, amelyet az elmúlt évben azért kellett elbontani, mert életveszélyesé vált.
Az új, a modern követelményeknek megfelelő uszoda, megjelenésében felidézné az egykori létesítményt, illetve kiegészíti majd a szomszédban, Makovecz Imre tervei alapján az ezredfordulón megépült fedett Bitskey Aladár uszoda szolgáltatásait. Ennek érdekében átjáró köti majd össze a két létesítményt - ismertette a koncepciót a főépítész.
A szakember közlése szerint a tenderre 45 érvényes pályamű érkezett. Az önkormányzat összesen 6 tervdokumentációt vásárolt meg, az 1-3. díjat elnyert pályaműveken túl további hármat, ugyanis a bírálóbizottság azokban is talált olyan elképzeléseket, amelyeket megvalósításra érdemesnek tartott. A tervpályázatot a Puhl és Dajka Építész Iroda nyerte.
Saját eszközök híján a rekonstrukciót elsősorban turizmusfejlesztésre szolgáló pályázati forrásból kívánja megvalósítani az önkormányzat - mondta Rátkai Attila. Az uszodát Bárány István egri születésű olimpikonról nevezték el, akit az 1928-as ötkarikás játékokon csupán a később Tarzanként világhírűvé vált Johnny Weissmüller tudott megelőzni; a 100 méteres gyorsúszásban Bárány István legjobb európaiként olimpiai ezüstérmet szerzett.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.