Budapesten már nem, Debrecenben viszont ismét "veszélyes" a levegő minősége.
Budapesten már nem, Debrecenben viszont ismét "veszélyes" a levegő minősége. Az Országos Környezet-egészségügyi Intézet (OKI) szerint péntekre egyes helyeken javult, míg másutt ismét romlott a levegő minősége.
Az OKI legfrissebb mérései alapján készült térképén a szálló por (PM10) magas koncentrációja miatt tizenegy településen még mindig "veszélyes", kilenc helyen pedig "egészségtelen" a levegő minősége.
Az OKI térképén piros színnel szerepel, vagyis "veszélyesnek" számít Sopron, Ajka, Veszprém, Várpalota, Székesfehérvár, Esztergom, Tököl, Komló, Pécs, Kazincbarcika és Debrecen levegője. Ezeken a településeken a szálló por köbméterenkénti koncentrációja 100 mikrogramm felett van.
"Egészségtelennek" számít a levegő, így az OKI térképén narancssárga színnel szerepel Győr, Tatabánya, Budapest, Százhalombatta, Dunaújváros, Szeged, Putnok, Sajószentpéter és Nyíregyháza; itt a szálló por köbméterenkénti koncentrációja 75-100 mikrogramm.
A térképen zöld színnel szerepel, vagyis a levegő minősége az OKI minősítése szerint "kifogásolt" Salgótarjánban, Miskolcon és Oszláron, míg az "elfogadható" levegőminőségű – kék színnel jelölt – települések között Eger és Hernádszurdok szerepel.
Pénteken Salgótarjánban visszavonták a szmogriadót, több településen viszont, köztük Budapesten is a szmogriadó riasztási fokozata van érvényben. A fővárosban ezzel együtt a forgalomkorlátozást is fenntartották.
Polyánszky Zoltán, az Országos Meteorológiai Szolgálat veszélyjelző meteorológusa pénteken az MTI-nek azt mondta: előreláthatólag nem javul a főváros
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.