Ingatlan ingatlanmenedzser.hu 2011. december. 22. 10:14

Biciklisek lepik el Hévíz környékét

Kerékpárút épült Alsópáhok és Hévíz között, ez a munkábajáróknak is nagy segítség.

Kerékpárút épült Alsópáhok és Hévíz között, ez a munkábajáróknak is nagy segítség.

Több mint két kilométer hosszan, Alsópáhok és a hévízi tófürdő bejárata között épült új kerékpárút, amely nemcsak turisztikai célokat szolgál, de az alsópáhokiak hévízi munkahelyeikre történő biztonságos eljutását is megoldja.

A kerékpárút szerdai avatásán Czigány Sándor, Alsópáhok polgármestere elmondta: a 2,2 kilométer hosszú út olyan szélességben épült meg, hogy a gyalogosoknak és a bicikliseknek egyaránt helyet biztosít. A beruházást egy híd megépítése, új közvilágítási hálózat kialakítása, a csapadékvíz-elvezetés megoldása kísérte, de több mint 30 új parkolóhelyet és egy új autóbuszmegállót is épített a kivitelezést közbeszerzési pályázaton elnyerő Magyar Aszfalt Kft.

Rigó Csaba, Zala megyei kormánymegbízott arról beszélt, hogy az Új Széchenyi Tervből a Nyugat-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács (NYDRFT) pályázatán nyert el közösen 135,5 millió forintos, 85 százalékos támogatást a két település. Hozzátette, hogy a régióban jelenleg 18 kerékpárút-fejlesztési projekt fut, amelyek együttesen közel 1,8 milliárd forint értékű beruházást jelentenek.

Manninger Jenő, a Zala Megyei Közgyűlés és egyben a NYDRFT elnöke reményét fejezte ki, hogy a biciklis infrastruktúra építése folytatódik a térségben Hévíz és Keszthely összekötésével, s ezáltal a fürdőváros kapcsolódhatna a balatoni kerékpáros körúthoz. Papp Gábor, Hévíz polgármestere ehhez hozzáfűzte: a város elképzelései szerint valóban szeretnék megvalósítani a szomszédos Keszthellyel az összeköttetést, de a fürdővároson belül is új sávokat alakítanának ki.

Tudatos otthon
Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.