Az épület Bródy Sándor utcai homlokzatát annak történelmi fontossága miatt megtartják.
A munkaterület körbekordonozásával szerdán délelőtt megkezdődtek a Pázmány Péter Katolikus Egyetem új belvárosi campusának kivitelezési munkálatai a Magyar Rádió egykori székházának helyén – írja az MTI.
A helyszínen tartott sajtótájékoztatón Lánszki Regő, az Építési és Közlekedési Minisztérium építészeti államtitkára elmondta szeptemberben kezdődnek meg a jövő tavaszig tartó a bontási munkálatok a területen.
Hozzátette, az eredetileg 200-250 milliárd forintosra tervezett és 2027-ben lezárni kívánt projekt tartalma időközben változott, kivették belőle például a szintén ide tervezett, de végül a közelben megépülő kollégiumot, így a korábban kalkulált 62 ezer helyett mintegy 57 és fél ezer négyzetméteres tér épül az egykor a közrádió által használt, 18 ezer négyzetméteres ingatlanon.
Lánszki Regő néhány hónapon belül elkészülnek az érintettekkel folytatott egyeztetések nyomán elhatározott változások engedélyeztetéséhez szükséges dokumentumok, majd a kiviteli tervek, így a bontás befejeződése után megkezdhetik az építési munkálatokat.
Az államtitkár hangsúlyozta, nyitottak minden olyan racionalizálási javaslatra, ami nem jelent minőségi engedményt. Mindazon változtatási igényeket, amelyek magát az egyetemi campus beruházását ellehetetlenítik, nem tudtuk akceptálni – jegyezte meg a tervváltoztatásokról szóló egyeztetésekről.
Hozzátette, a jelenleg lepusztult zárványterületen olyan innovatív, térben minden irányba nyitott oktatási intézményt hoznak létre, amelyben a mostani hétről 20 százalék fölé emelkedik a zöldterületek aránya, így itt – olasz mintára – kis terek laza hálózatával jöhet létre egy kifejezetten élhető városrész.
Eközben – jegyezte meg – a területen álló két palotát felújítják, funkcióval töltik meg a szomszédos Magyar Nemzeti Múzeumhoz is méltó módon. Lánszki Regő hangsúlyozta, nem fordulhat elő, hogy a munkálatok miatt bármelyik környékbeli lakás károsodik, vagy funkciója sérül.
Megemlítette, a rádió Bródy Sándor utcai homlokzatát annak történelmi fontossága miatt megtartják. Hozzátette, az épületek egy részének átalakítása jelentős pluszköltség mellett akkora megalkuvásokat tenne szükségessé, “ami egyszerűen összeegyeztethetetlen azzal, amit mi szeretnénk”, és kijelentette, egy ilyen ikonikus épületnél a legfontosabb, hogy úgy legyen mai, hogy mégis egyfajta kortalanságot tudjon mutatni.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.