A masszívan túlárazottnak tűnő vásárlással ráadásul, úgy tűnik, a változatosság kedvéért baloldali kapcsolatokkal rendelkező üzleti körök jártak jól.
A magyar állam az év elején bruttó 3,61 milliárd forintos – áfával négyzetméterenként 7,9 milliós – áron vett meg egy olyan ingatlant, amellyel korábban a kormánysajtó a DK-s alpolgármestert támadta, írja a Telex.hu.
Az I. kerületi, Jégverem utca 5. alatti, 458 négyzetméteres ingatlanban nemcsak a rendkívül magas ára az érdekes, de az is, hogy a kormánymédia – a Magyar Nemzet, az Origo, a Híradó és a Mandiner – 2022 tavaszán ezt az ingatlant budavári önkormányzati ügyekkel, elsősorban Csobánczy Gábor DK-s alpolgármesterrel összefüggésben említette.
A kormánysajtó támadásai sokrétűek voltak, lényegében arról szóltak, hogy Csobánczy az egyik legkevésbé pénzes képviselő, de közben nagystílű üzletembernek is tűnik, és amikor a Magyar Nemzet munkatársa szobafoglalásért hívta az I. kerületi Jégverem utcában korábban működő „Ékszerdoboz a Vár Alatt” apartmanházat, maga Csobánczy Gábor vette fel a megadott telefont. A Telexnek a korábbi cikkekről Csobánczy azt mondta, tele voltak csúsztatásokkal, de úgy gondolta, nem indít helyreigazítási pert, nem szeretett volna bíróságra járni. A telefonos kérdésről azt mondta, nem tudja elérni, hogy töröljék a telefonszámát a különböző foglalási oldalakról.
A Jégverem utcai Sőtér-villa valóban Csobánczyé volt, csak még sokkal korábban: a politikus állítása szerint 2006-ban vásárolta meg nyílt pályázaton a Budavári Önkormányzattól. Az ingatlan aztán elkerült tőle, de egy darabig még családban maradt, majd egy bizonyos Pető Dóra által tulajdonolt és vezetett Gold Group Hungary Kft.-é lett az ingatlan, ettől vásárolta meg a mostani eladó Water City Zrt. A Water City 2017-es mérlegének kiegészítő mellékletében a Jégverem utcai ingatlan 310 millió forintos értéken szerepel.
Az infláció jelentős volt 2017 és 2024 között, de a Telex szerint az állam által kifizetett tízszeres eladási ár így is figyelemre méltó. Pető Dóra, az említett Water City egyik tulajdonosa ráadásul sok cégben és ügyben bukkant fel Csobánczyval közösen. A Water City másik tulajdonosa, Balázsné Török Ildikó Anna pedig alighanem a testvére a Water City ügyvezetőjének, Burány-Török Andrea Hajnalkának (legalábbis az édesanyjuk neve ugyanaz). Ő viszont elég sok Leisztinger Tamáshoz köthető vállalkozásban aktív. Ezek alapján úgy tűnik, hogy az ingatlaneladással a változatosság kedvéért most alapvetően baloldali kapcsolatokkal bíró üzleti körök jártak jól.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.