A Duna House összesítése szerint a milliós négyzetméteráras kerületek között többségben vannak a budaiak, és mindössze két pesti, a XIII. és az V. tartozik ide.
Saját értékesítési adatai alapján a Duna House ingatlanos cég az MTI-nek küldött összefoglalóban azt írta, Budapesten az összes értékesített használt ingatlan 80 százaléka téglalakás volt az idén, a vevők a tavalyi évhez képest 2 százalékos áremelkedés után, átlagosan 992 ezer forintos négyzetméteráron, 56,7 millió forint ráfordításával juthattak saját, 57 négyzetméter alapterületű otthonhoz.
A Duna House összesítése szerint a milliós négyzetméteráras kerületek között többségben vannak a budaiak, és mindössze két pesti, a XIII. és az V. tartozik ide.
A XIII. kerületben 1,1 millió forint az átlaggal érdemes számolni, kevéssel fölötte az I. kerület következik, 1,13 millió forint négyzetméterárral. Minimális az eltérés további két budai terület, a II. kerület és Óbuda között, ahol 1,16-1,17 millió forinttal kell számolni négyzetméterenként. Az egyre népszerűbb XI. kerületben 1,18 millió forintos átlaggal lehet számolni, amivel már dobogós. Az idei évben a második az V. kerület lett, ahol kevéssel kellett csak többet fizetni az idei évben négyzetméterenként, mint Újbudán. Végül a legdrágább kerület, a XII., ahol az átlagos négyzetméterár már meghaladta az 1,2 millió forintot is.
A legtöbb használt téglalakást, az összes fővárosban értékesített ilyen típusú ingatlan 12 százalékát Erzsébetvárosban vásárolták idén a Duna House ügyfelei, de jelentős arányban, 10 százalékban választották a vevők a VIII. kerületet is. Erzsébetvárosban 949 ezer forintot fizettek négyzetméterenként, míg Józsefvárosban 905 ezer forintos átlagos négyzetméteráron kínálták a téglalakásokat. A téglalakások mellett elkötelezett vevők számára sem lehetetlen azonban az otthonteremtés Budapesten, ugyanis Soroksár és Csepel téglaépítésű lakásai még mindig 600 ezer forint alatti átlagos négyzetméteráron érhetők el.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.