A nagy kérdés: a bezárt komlói bánya lerobbant épületei a rossz kormányzás bizonyítékai, vagy „azért olyanok”, mert ott airsoftpálya üzemel?
„Valahol, Európában. Az elfeledett Magyarország, a magára hagyott vidék” – ezzel a szöveggel osztott meg pár képet Magyar Péter a Facebookon a komlói bánya elhagyatott, lepusztult épületeiről.
Néhány kommentelője hamarosan felhívta rá a figyelmét, hogy a területen airsoftpálya üzemel, „azért néz ki úgy, ahogy”. A kormánypárti média azonnal ráugrott az ügyre, néhány cím:
- Ezt benézte: elhagyott vidéki tájnak hitte az airsoftpályát Magyar Péter
- Magyar Péter jókora bakot lőtt
- Játékpályát nézett elhanyagolt vidéki tájnak Magyar Péter
- Beindult a mémgyár Magyar Péter kellemetlen bakija miatt
- Elhagyott magyar falunak hazudott egy airsoftpályát Magyar Péter
A politikus egy másik Facebook-posztban válaszolt a „közpénzen kitartott propagandistáknak”. Magyar a posztban emlékeztet rá, hogy „ezek az épületek az egykori nagy múltú bányák kiszolgálóépületei voltak. Azóta a bányákat bezárták, több mint 10 ezer ember elvesztette a munkáját, az egykori épületek pedig az enyészeté lettek”.
A politikus felhívja rá a figyelmet, hogy a bánya aligha azért zárt be, az épületek pedig aligha azért robbantak le, hogy ott airsoftpálya üzemelhessen.
Komlón az 1800-as évek végén indult a szénbányászat, és 2000. január 31-én állt le. Vagyis a bánya bezárását és a terület elhanyagolását aligha lehet a jelenlegi kormány számlájára írni. Igaz ugyanakkor: Magyarország miniszterelnökét 2000-ben is Orbán Viktornak hívták.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.