Korábban elég nagy balhé volt a Magyar Rádió épületének elbontása miatt.
„Az ország egyik legrégebbi és legnagyobb egyetemének új campust építünk a VIII. kerületben” – jelentette be Lázár János, hozzátéve, hogy az új épület nem valósulhat meg anélkül, hogy a helyiekkel ne egyeztessenek: „Ők mondják el, hogyan kárpótoljuk őket az építkezés okozta kellemetlenségért: mely homlokzatok vagy utcák újuljanak meg, mélygarázst vagy parkolóházat építsünk, és hogy hozzunk-e létre több közparkot.”
Mint Facebook-bejegyzésében írta, szakmai vitát „persze folytathatunk” az új sportcsarnokról, kollégiumról vagy éppen az egykori Rádió épületéről, azt azonban biztos, hogy lesz campus, és hogy meg fogják kérdezni róla a helyieket.
A bejelentés azért is fontos, mert Pikó András, a VIII. kerület polgármestere még decemberben írt arról ugyancsak a Facebook-oldalán a Pázmány Campusszal kapcsolatban, hogy „a kormány utólagosan, visszamenőleges hatállyal rendeletben akarja ellehetetleníteni, hogy kiemelt állami beruházások által érintett épületek esetében a helyi önkormányzat egyedi védettséget biztosíthasson számukra”.
Az már ugyanis korábban eldőlt, hogy a kormány a Magyar Rádió épületeit ingyen kívánja a Pázmány Péter Katolikus Egyetem számára biztosítani az új, belvárosi campus létrehozásához.
Az ügy végül addig jutott, hogy az ellenzék az Alkotmánybírósághoz fordult, szerintük ugyanis a kormány túllépett a hatáskörén, ráadásul azt sem tartják elfogadhatónak, hogy mindezt az ukrajnai háborúra hivatkozva teszik meg.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.