Szokatlan módon nyilvánosságra hozták, hogy a király rákbetegségben szenved, de azt nem, hogy milyenben.
Szívből szóló köszönetét fejezte ki a brit Károly király a támogató üzenetekért rákdiagnózisa óta kiadott első közleményében. „Mindenki, akinek volt rákos megbetegedése tudja, hogy az ilyen kedves gondolatok nyújtják a legnagyobb vigaszt és bátorítást” – írta a BBC szerint.
A Buckingham Palota szűk egy héttel a király közleménye előtt jelentette be, hogy a 75 éves uralkodónál rákbetegséget diagnosztizáltak. Azt nem közölték, milyen megbetegedésről van szó, annyit erősítettek meg, hogy nem prosztatarák.
A király rákbetegsége magánügy, Károly mégis szakított az udvari protokollal
A Buckingham-palota a titkolózás helyett a nyílt kommunikációt választotta, de Károly diagnózisának a részleteit nem hozzák nyilvánosságra.
Károly jelenleg az egyik királyi rezidencián, Sandringhamban tartózkodik. Ez egyike a személyes tulajdonában álló (tehát nem a korona tulajdonát képező) rezidenciáknak, uralkodóról uralkodóra öröklődik. A másik ilyen Balmoral Skóciában. Halálos betegségről Károly esetében nincs szó, mindenesetre a nagyapja és a dédnagyapja is Sandringhamban halt meg.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.