A tűzoltók mintegy hét órán át dolgoztak a veszélyes lemezek eltávolításán.
A közlemény szerint az egri hivatásos tűzoltók egy önkéntes mentőszervezet segítségével - kötéltechnikát alkalmazva - csaknem hét órán át dolgoztak a fellazult, veszélyes lemezek eltávolításán.
A viharos időjárás miatt Heves vármegye tűzoltóinak Egerben, Gyöngyösön, Vécsen, Parádsasváron, Sarudon, Mezőkeresztesen, illetve Noszvaj, Szilaspogony, Erdőtarcsa, Mikófalva, Héhalom és Felsőtárkány határában kellett beavatkozniuk, ahol fák dőltek ingatlanokra, utakra és vezetékekre, az erős szél házak tetőszerkezetében is károkat okozott.
A hatvani tűzoltók több helyen a felgyülemlett vizet szivattyúkkal távolítottak el.
A szombati vihar országszerte okozott károkat, erről szóló képes beszámolónkat itt találja:
Nyitókép forrása: Mirkóczki Ádám Eger polgármesterének Facebook-oldalaLeszakadt vezetékek, kidőlt fák, megrongálódott kocsik - fotók a vihar okozta károkról
Szinte be sem fejezték a pénteki viharkárok felszámolását a tűzoltók, a szombat hajnali, majd pedig a délutáni viharok miatt ismét egymás után érkeztek a bejelentések a katasztrófavédelemhez. Országszerte 1874 esetben riasztották őket. Olvasóinkat szombat délelőtt arra kértük, küldjenek képeket a vihar okozta károkról, a cikkhez ezekből válogattunk.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.