Ingatlan hvg.hu 2023. február. 14. 21:28

Egyre több romániai csap le az olcsó magyar ingatlanokra

Odaát sok esetben négy- vagy ötszörös az ár.

Romániából egyre többen vásárolnak olcsón házat Magyarországon – írja az rtl.hu az Agerpres hírügynökség összeállítása alapján. Nem meglepő, hogy sokan érdeklődnek a határ menti magyar településeken található ingatlanok iránt, hiszen Romániában egy kétszobás, 60 négyzetméteres lakás már csaknem százezer euróba, vagyis több mint 38 millió forintba kerülhet.

A román lap szerint a legtöbb eladó magyarországi ház jó állapotban van, tulajdonosaik azért válnak meg tőlük, mert nagyobb városokba költöztek a jobb megélhetés reményében, sok kelet-magyarországi településen ugyanis nehéz munkát találni.

Az egyik legnépszerűbb célpont a romániaiak számára Battonya. A román közösségnek itt már van iskolája, óvodája, és tavaly év végén egy új román közösségi házat is átadtak.

Battonyán akár tízezer euróért is lehet vásárolni házat telekkel. Az árkülönbség a két ország között szembetűnő, egy hasonlóért 25 ezer eurót kérnének egy Arad megyei faluban, a városban pedig 100 ezret.

Tudatos otthon
Hirdetés
hvg360 Szabó Yvette 2025. február. 25. 14:54

Amerika visszainteget: Rogán ma elbukta hatalmának jó részét, miután a szankciós kalodából nem szabadult

Egy tollvonással meggyengítette Rogán Antal hatalmát Orbán Viktor kormányfő, Gulyás Gergellyel együtt 14-ből 11 állami vállalat felügyeletét vesztették el. Az átszervezést nemcsak a választási felkészülés indokolhatja, de így bizonyíthatja Orbán az amerikaiaknak, hogy csökkenti a korrupciós kockázatot Rogán körül. És persze illeszkedik a kormányfő hatalomgyakorlási technikájába is.