Több mint 20 millió forintot kér tőlük a beruházó, még a házakban található ingóságok elszállítását is kifizettetnék velük.
Ledózerolták a Fertő-tavi cölöpházasok épületeit, a tulajdonosok pedig később megkapták a számlát a több mint 20 millió forintos bontási költségről – értesült a Telex.
A portálnak egy érintett család jogi képviselője számolt be a fejleményekről. Ők korábban már a bontási kötelezettség jogosságát is vitatták, és perre akartak menni az állami beruházóval, a Sopron-Fertő Turisztikai Fejlesztő Nonprofit Zrt.-vel (SFTFN), ezért nem kezdtek el bontani. Miközben a bíróságon bent állt egy úgynevezett „ideiglenes intézkedés iránti kérelmük”, a beruházó ledózerolta a még álló néhány házat.
A „kiürítési kötelezettség megszegése miatti kártérítési igény” tárggyal kiküldött levélben az STFN Zrt. 20,177 millió forintot követel, melyet a cég az Államkincstárnál vezetett számlájára kérnek elutalni. Ebből 156 ezer forint a házban található ingóságok elszállítása és őrzése miatt merült fel, a többi pedig maga a bontás díja.
A műveletet Brenner Koloman jobbikos országgyűlési képviselő helyszíni fotóinak tanúsága szerint markolókkal végezték.
A család ügyvédje a Telexnek azt mondta, továbbra sem tartják jogosnak azt, ami történt, jogi úton fogják megtámadni a fizetési felszólítást, ezenkívül a független értékbecslő értékelése alapján 170 millió forintos kártérítést igényelnek az egykoron 231 négyzetméteres, az ingatlannyilvántartásban külön helyrajzi számmal rendelkező elbontott cölöpház fejében.
A Fertő tónál egyébként több mint 30 milliárd forintból épülnek kikötők, apartmanok, sportpályák, a tervek között szálloda és parkoló is szerepel. Civilek korábban már többször tiltakoztak a beruházás ellen, a Greenpeace pedig bírósághoz fordult. A beruházó cég, a Sopron-Fertő Turisztikai Fejlesztő Nonprofit Zrt. ledózeroltatta a még álló Fertő tavi mólókat és cölöpházakat. Az ingatlanok ügyében a tulajdonosok ügyvédei több indítványt is beadtak, mert szerintük az önköltségen, kártalanítás nélkül elrendelt bontásnak nem volt megfelelő jogalapja. A Sopron-Fertő Turisztikai Fejlesztő Nonprofit Zrt. (SFTFN) ugyanakkor még azt sem várta meg, hogy a bíróság elbírálja azt a kérelmet, és már korábban kilátásba helyezte, hogy a bontás összegét is rá fogják terhelni a tulajdonosokra.
Ausztria nem hagyná annyiban a Fertő tavi gigaprojektet
Ausztria eddig nem kapott beleszólást a projektbe, most közösen akarják vizsgálni a magyar óriásberuházás környezeti hatásait.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.