Az épület kulturális és közösségi térként is várja a látogatókat.
2020 decemberére minden részletében megújult a Rumbach Sebestyén utcai zsinagóga, amely mostantól kulturális és közösségi térként is megnyitja kapuit – áll a Mazsihisz közleményében.
A Zsinagógatérben az örökségvédelmi hatóság felügyelete mellett megújult Otto Wagner által 1869-ben megtervezett épület már nem csak szakrális funkciót szolgál, hanem kulturális rendezvények befogadó is alkalmas.
A zsinagógában 21. századi rendezvénytechnológia épült ki. A padló teljesen megújult: padlófűtés melegít télen, nyáron egy különleges légtechnika hűt. A nyolcszögletű tér közepén beépült egy gombnyomással működésbe léptethető színpadtechnikai szerkezet, ami a tóraolvasó emelvényt igény szerint képes a mélybe, illetve a magasba emelni. Ilyen egyedi hidraulikus emelőszerkezet a világon egyedül ebben a zsinagógában működik.
Az eredeti fapadok helyett modern, flexibilis nézőtéri berendezés várja a közönséget és a híveket. A női karzat üléssorai nem épültek vissza. A karzaton egy beépített padsor egészíti ki a földszinti nézőteret, mely mögött a zsinagóga történetét bemutató kiállítási kapott helyet.
Az utcafronti épületrész új funkciókat kapott. Az egykori szenespince látogatói fogadótérként újult meg, a modern épületgépészet a 4. emeletre, valamint a tetőre költözött fel. Az első emeleten az egykori templomszolga (samesz) lakásában közösségi tereket alakítottunk ki, melyek múzeumpedagógiai foglalkozásokat és kisebb kiállításokat foghat be.
A második emeleten a II. világháborúig a rabbi- és a kántorlakás kapott helyet. Ezek helyén ma húsos kóser kávéház, valamint konferenciaterem kapott helyet. A kávéház középső teréből három nagy panorámaablak a zsinagóga csillogó terére nyílik.
A Magyar Zsidó Múzeum és Levéltár gondozásában a harmadik emeleten az állandó kiállítás várja az érdeklődőket. A múzeumi tartalom azonban nem a hagyományos kiállítási módszer alapján készült. Az ide látogatók egy kortárs elvárásoknak megfelelő audiovizuális élményt kapnak.
A film, animáció, dokumentumkezelési eszközök innovatív találkozása tölti ki a 250 négyzetméternyi teret, ami edukációs foglalkozások és projektek kimeríthetetlen befogadóhelye is lesz. A kiállítás egy valós családtörténeten keresztül mutatja be a magyarországi zsidók életét, döntési helyzeteit.
A negyedik emelet – az egykori padlástér – inkubátorházként funkcionál. Közel 20 zsidó civilszervezetet magába foglaló Joint HUB irodája kapott helyet. Ez az emelet a nagyközönség számára nem látogatható.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.