Vannak olyan fővárosi kerületek, ahol akár 170 ezer forintot is eléri a havi bérleti díj.
Idén februárban 1,1 százalékkal nőttek az albérleti díjak országos átlagban az egy hónappal korábbihoz képest, a fővárosban pedig 0,8 százalékos volt a növekedés – derül ki a KSH-ingatlan.com lakbérindexéből.
Az albérletárak tavaly július óta először emelkedtek, de az ingatlan.com szerint korai egy tartós bérletidíj-emelkedés kezdetéről beszélni, annál is inkább, mert éves szinten még az országos lakbérindex több mint 10, a fővárosi pedig 14 százalékkal csökkent.
Havi szinten a közép-dunántúli és dél-alföldi régió 3 százalékos növekedést ért el, míg a dél-dunántúli, észak-magyarországi és a pest megyei kiadó ingatlanok esetében 0,5 százalékos csökkenés látható januárhoz viszonyítva.
Budapesten a budai hegyvidéki kerületekben (I., II., XII.) egy hónap alatt 3 százalékkal, továbbá Pest külső városrészeben – IV., XV., XVI., XVII., XVIII., XXI., XXIII. kerületben – átlagosan 2,5 százalékkal nőttek a bérleti díjak, ezzel szemben a pesti belső kerületekben (V., VI., VII., VIII., IX.) 0,1 százalékos, az úgynevezett pesti átmeneti kerületekben – köztük a XIII.-ban és XIV.-ben - 0,3 százalékos volt a növekedés. Éves szinten a különböző budapesti városrészeknél 10-17,3 százalékos visszaesés tapasztalható.
Az ingatlan.com azt is megnézte, hogy március közepén hogyan alakult a kiadó lakások kínálata és mennyibe kerültek az albérletek.
A fővárosban az átlagár továbbra is 130 ezer forintot tett ki. A legdrágább kerületek közé tartozott az I., a II. és az V., ahol 160-170 ezer forint volt az átlagos havi bérleti díj. A legolcsóbb városrész a XIX. és a XX. kerület, ahol 110 ezer forintért kínálták kiadásra az ingatlanokat a tulajdonosok.
A Budapesten kívüli piacot nézve kiderül, hogy Pécsen 87 ezer forint, Nyíregyházán 90 ezer forint, Debrecenben és Kecskeméten 100-100 ezer forint, Szombathelyen 108 ezer forint, Győrben 110 ezer forintra rúgtak a március közepi átlagos bérleti díjak a kínálati piacon.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.