Ingatlan hvg.hu 2020. október. 14. 14:35

Az Erste felfüggeszti a lakástakarékok eladását

Már csak a Fundamenta kínál lakástakarék-pénztári megtakarítást.

Az Erste Bank nagyjából egy éve vezette be az új lakástakarék-termékeit, most viszont leállnak az értékesítéssel, értesült a Bank360.hu. A pénzintézet október 31-től függeszti fel az eladást, de az intézkedés a nagyjából 185 ezer szerződést magában foglaló jelenlegi állományt nem érinti, írja a portál.

Az Erste Lakástakarék sokáig az egyik legkedveltebb megtakarítási forma volt, főleg az évi 30 százalékos, maximum 72 000 forintos állami támogatás miatt, aminek segítségével akár 10 százalék feletti éves hozamot is elérhettek a megtakarítók. A kormány viszont 2018 októberében megvonta a támogatást az új szerződések esetében, így viszont a hozam viszont nagyjából 1-2 százalékra redukálódott, miközben megjelent az éves átlagban majdnem 5 százalékos hozamot kínáló Magyar Állampapír Plusz is.

Az állami támogatás megvonása után megmaradt három szolgáltató, a Fundamenta Lakáskassza, az OTP Lakástakarékpénztár és az Erste Lakástakarék is igyekezett új termékekkel reagálni a változásokra, ám az új szerződések volumene jelentősen visszaesett.

Az OTP Lakástakarék szintén majdnem pontosan egy évvel az állami támogatás megvonása után, 2019 októberében jelezte: felfüggeszti a termékek értékesítését, és még ugyanebben a hónapban az Erste Lakástakarék is bejelentette, hogy átveszik a korábban negyedik szereplő Aegon Lakástakarék portfólióját.

Az Erste mostani kivonulásával, így már egyedüliként a Fundamenta Lakáskassza maradt, amely kínál lakástakarék-pénztári megtakarítást az ügyfeleknek.

Tudatos otthon
Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.